Home / info / OLED rośnie w siłę

OLED rośnie w siłę

Na rynku pojawia się coraz więcej telewizorów OLED i to w coraz niższych cenach. Czy to apogeum ekspansji tej technologii? Okazuje się, że nie – LG inwestuje kolejne miliardy w nową fabrykę. To właśnie zakład w Paju w Korei (określany mianem fabryki 10,5G) pozwoli na obniżenie cen paneli 65- i 77-calowych, a tym samym spadek ich cen, a tym samym jeszcze większą popularyzację telewizorów OLED. Więcej informacji poniżej.

Informacja prasowa firmy LG

OLED rośnie w siłę – LG Display otwiera kolejną linię produkcyjną

07 sierpnia 2019

LG Display, wiodący na świecie innowator w obszarze technologii wyświetlania obrazu, zainwestuje dodatkowe 2,5 miliarda dolarów w najnowszą linię produkcyjną OLED Gen 10.5 (2,940mm X 3,370mm) w Paju w Korei. Inwestycja ta umocni jeszcze bardziej pozycję LG Display jako twórcę i lidera technologii OLED.

najnowocześniejsza fabryka paneli OLED w Paju w Korei (zdjęcie: LG Display)

OLED zdobywa rynek

LG Display, widząc gwałtowny wzrost popytu na panele OLED i powszechne uznanie jego najwyższej jakości, skutkujące powstaniem nowych rynków zbytu i możliwości rozwoju, zdecydował się na rozbudowę infrastruktury produkującej wielkogabarytowe panele OLED. Na powstającej linii produkcyjnej Gen 10.5 firma będzie produkować głównie 65-calowe i większe panele. Od pierwszej połowy 2022 r. będzie to 30 000 arkuszy miesięcznie, a od pierwszej połowy 2023 roku produkcja miesięczna ma wzrosnąć o kolejne 15 000 arkuszy.

Strategiczne inwestycje

LG Display będzie strategicznie obsługiwać swoją linię produkcyjną OLED Gen 10.5 wraz z istniejącymi liniami produkcyjnymi w celu poprawy wydajności i maksymalizacji rentowności. Zakład produkcyjny Gen 8.5 (2.200mm X 2.500mm) w Paju w Korei i w Guangzhou w Chinach oraz zakład Gen 10.5 będą produkować duże panele OLED, dostosowane pod względem wielkości i kategorii produktów do określonych obszarów i generacji sprzętu. W szczególności, firma będzie stosować metodę MMG (Multi Model on a Glass) w celu poprawy wydajności szkła i zwiększenia podaży, co przełoży się na maksymalizację rentowności.

Po wybudowaniu i otwarciu linii produkcyjnej OLED Gen 10.5, LG Display spodziewa się wzmocnienia swojej konkurencyjności na rynku wielkogabarytowych telewizorów. Firma wciąż jest liderem na istniejącym rynku telewizorów, co zawdzięcza zróżnicowanym produktom OLED, takim jak Wallpaper OLED, Crystal Sound OLED czy zwijany ekran.

Ciągły rozwój

W oparciu o zwiększoną produkcję i efektywność kosztów nowej linii OLED Gen 10.5, LG Display będzie poszukiwać nowych zastosowań i rynków dla technologii organicznej, jednocześnie rozszerzając istniejący rynek telewizorów OLED i wzmacniając tym samym wiodącą pozycję w branży wyświetlaczy.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl