Home / info / OLED Samsunga za nieco ponad 40.000 złotych

OLED Samsunga za nieco ponad 40.000 złotych

Najnowszy telewizor Samsunga dostępny jest wyłącznie na rynku koreańskim za równowartość 43.000 złotych. Profilowany, zakrzywiony ekran ma zapewniać obraz najwyższej jakości, a sam telewizor wyposażono w wiele ciekawych funkcji. Przede wszystkim umożliwia jednoczesne oglądanie dwóch różnych programów. Co więcej wykorzystuje moduł Evolution Kit, dzięki któremu telewizor będzie można dostosowywać do aktualizowanych na bieżąco standardów i uzupełniać o najnowsze funkcje. Więcej na ten temat w poniższej informacji prasowej.

 

 

informacja prasowa

 

 

 

Wprowadzony na rynek telewizor Samsung Curved OLED, dzięki unikalnemu, profilowanemu ekranowi, wkracza na nowy poziom innowacyjności, wyświetlając doskonały, niezwykle realistyczny obraz, niezależnie od kąta patrzenia czy miejsca ustawienia urządzenia.

Z dumą realizujemy naszą obietnicę wprowadzenia na rynek telewizorów z profilowanym ekranem OLED. Dzięki temu modelowi możemy zapewnić wszystkim użytkownikom jeszcze większy komfort oglądania telewizji i nienaganną jakość obrazu. Telewizor Curved OLED jest przełomowym i przyszłościowym rozwiązaniem, wyznaczającym początek nowej ery w dziedzinie oglądania telewizji – powiedział Hyunsuk Kim, wiceprezes działu Samsung Visual Display.

krzywi

Profilowany ekran OLED zaprojektowano z dbałością o każdy szczegół, zgodnie z koncepcją ponadczasowej stylistyki („Timeless Arena”). Jest to jednocześnie ucieleśnienie najnowszych, innowacyjnych technologii w postaci m.in. funkcji Multi View czy modułu Evolution Kit.

  • Technologia profilowanego ekranu OLED eliminuje wady wyświetlania pikseli, zapewniając obraz najwyższej jakości: panele OLED składają się z tysięcy samoświecących diod, oferujących obraz bardziej nasycony i jaśniejszy niż inne współczesne telewizory. Jednak ich produkcja wymaga zastosowania skomplikowanych metod, które niekiedy skutkują powstawaniem wadliwych pikseli. Tymczasem technologia telewizora z profilowanym ekranem OLED eliminuje możliwość występowania uszkodzonych pikseli, gwarantując nieskazitelną jakość obrazu wyświetlanego na telewizorze Curved OLED.
  • Ponadczasowa stylistyka „Timeless Arena”: projektowi telewizora Curved OLED przyświeca koncepcja „Timeless Arena”, zgodnie z którą panel wyświetlający osadzony jest w eleganckiej ramie, nawiązującej swoim kształtem do ponadczasowego układu areny widowiskowej. Dzięki temu niezależnie od kąta patrzenia płaszczyzna ekranu znajduje się nieomal w stałej odległości od użytkownika, pogłębiając wrażenie realizmu. Ponadto, w przy projektowaniu obudowy telewizora zastosowano stylowe metalowe elementy najwyższej jakości.
  • Zaawansowane funkcje, m.in. Multi View i Evolution Kit: Telewizor Curved OLED zapewnia wyjątkowe funkcje i autorskie technologie, niespotykane w żadnym innym tego typu telewizorze na rynku. Funkcja Multi View umożliwia jednoczesne oglądanie dwóch różnych programów. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch tunerów telewizyjnych, bardzo krótkiemu czasowi reakcji ekranu w powiązaniu z zestawem okularów 3D z wbudowanymi słuchawkami, dostarczającymi osobny sygnał audio dla każdego z oglądających.

Telewizor Samsung Curved OLED przygotowano do wykorzystania modułu Evolution Kit, dzięki któremu telewizor można będzie w przyszłości dostosowywać do aktualizowanych na bieżąco standardów i uzupełniać o najnowsze funkcje oferowane przez firmę Samsung.

krzyw

Telewizor UHD TV F9000 w wersji 55″ i 65″:
Samsung zaprezentował także telewizor UHD TV F9000 w wersjach z ekranem 55″ i 65″ o rozdzielczości czterokrotnie przekraczającej rozdzielczość obrazu w standardzie Full HD. Firma opracowała także własny, czterostopniowy system poprawy jakości obrazu Quadmatic Picture Engine. Pomaga on optymalizować sygnał, zmniejsza szumy i zakłócenia, zwiększa rozdzielczość do formatu UHD oraz poprawia ogólną jakość obrazu. Dzięki tej technologii widz może w pełni docenić wyrazisty, nasycony obraz w rozdzielczości UHD, bądź obraz standardowy przekształcony na jakość UHD.

Telewizor Samsung Curved OLED jest aktualnie dostępny jedynie na rynku koreańskim.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl