Home / informacje prasowe / One Connect – jeden dla wszystkich

One Connect – jeden dla wszystkich

Moduł One Connect, czyli jeden dla wszystkich

Możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń do telewizora za pomocą jednego kabla jest już rzeczywistością. Jednak prezentując serię telewizorów QLED TV, Samsung poszedł o krok dalej. Firma wykorzystała przezroczysty przewód optyczny Invisible Connection [invisible – niewidzialny – TCh], który w połączeniu z modułem One Connect pozwala podłączyć do telewizora dodatkowe sprzęty, takie jak soundbary, odtwarzacze Blu-ray czy konsole. Dzięki temu widzowie z przyjemnością patrzą na telewizor nie tylko, gdy jest włączony – QLED TV to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej.

Q Picture, Q Smart i Q Style to trzy najważniejsze filary, na których zbudowana została seria QLED TV. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne Samsung wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników w zakresie jakości obrazu, funkcji Smart TV czy wyglądu samego telewizora, ale także otoczenia wokół niego. Jednym z takich rozwiązań jest nowy moduł One Connect, który teraz łączy się z telewizorem za pośrednictwem jednego, przezroczystego przewodu optycznego.

One Connect to zewnętrzny moduł, który dostępny jest w zestawie z telewizorem. Modele z serii QLED otrzymały dedykowaną wersję tego modułu, który teraz oferuje więcej złącz. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zewnętrzne urządzenia, najczęściej wykorzystywane wraz z telewizorem, możemy podłączyć w jednym miejscu i za pośrednictwem jednego przewodu Invisible Connection  – w ten sposób kłębiące się, często zakurzone kable przestaną zaburzać przestrzeń salonu.

Przewód Invisible Connection, który łączy telewizor z One Connect ma długość 5 metrów, a opcjonalnie dostępny jest także dłuższy kabel (15 metrów). Oznacza to, że urządzenia, takie jak dekodery, odtwarzacze Blu-ray i konsole nie muszą już być ustawione bezpośrednio pod telewizorem, co ma szczególne znaczenie jeśli wisi on płasko przy samej ścianie.

Moduł One Connect, który dostępny jest wraz z telewizorami QLED TV, oferuje m.in. cztery złącza HDMI, trzy złącza USB, cyfrowe wyjście audio, gniazdo kabla sieciowego (LAN) i złącza antenowe. Wszystkie zewnętrzne urządzenia podłączamy do modułu, który następnie łączymy z telewizorem za pośrednictwem prawie niewidocznego przewodu Invisible Connection. Warto podkreślić, że w przypadku telewizorów QLED TV wyszukiwanie i rozpoznawanie urządzeń odbywa się jeszcze szybciej. W menu ustawień telewizor automatycznie wyświetla nazwy wykrytych urządzeń i ułatwia wybór źródła sygnału.

DODATKOWA INFORMACJA [TCh] – koszt nowego, 5-metrowego kabla „invisible” to 566 zł brutto; 15-metrowych kabli nie było jeszcze w ofercie serwisów, do których dzwoniliśmy.
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl