Onkyo logo
Home / info / Onkyo bankrutem. Serio.

Onkyo bankrutem. Serio.

Ta dobrze znana, założona w 1946 roku japońska firma produkująca sprzęt audio przetrwała 75 lat. Nie wytrzymała presji ze strony konkurentów, podjęła szereg błędnych decyzji strategicznych i nie wzięła pod uwagę zmieniających się preferencji konsumentów, w tym spadku zainteresowania tradycyjnym hi-fi i rosnącą popularyzacją streamingu.

Całkowite zobowiązania firmy przekroczyły 24 miliony dolarów , w związku z czym Onkyo Home Entertainment złożyła wniosek o upadłość z okręgowym sądzie w mieście Osaka w Japonii.

Na szczęście to nie koniec marki. We wrześniu 2021 roku Onkyo sprzedała swój dział audio-wideo konsorcjum utworzonemu przez Sharpa i amerykańską firmę Voxx International. Konsorcjum to ma prawo do używania marki i można się spodziewać, że będzie nadal z niego korzystać pomimo bankructwa macierzystej dla marki Onkyo spółki. No, chyba że syndyk masy upadłościowej coś tu zmieni.

Tym samym Onkyo dzieli smutny los zasłużonych japońskich marek takich jak JVC, Hitachi, czy Sharp czy Toshiba, które są obecnie cieniem swojej dawnej świetności.

TCh

źródło: Nikkei
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl