Home / info / Panasonic dla Soczi

Panasonic dla Soczi

Już tylko tydzień dzieli nas od inauguracji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi. Firma Panasonic, jako oficjalny sponsor tej największej na świecie imprezy sportowej, zapewnia wsparcie w postaci sprzętu audio-wideo, dostarczając m.in. wielkoformatowe ekrany LED o łącznej powierzchni ponad 1700 m2 – największej w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Więcej informacji w załączonych materiałach.


 

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Firma Panasonic jako oficjalny sponsor

Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi

zapewnia najwyższej klasy sprzęt audio-wideo

 

Warszawa, 31 stycznia 2014 r. — Już tylko tydzień dzieli nas od inauguracji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi. Firma Panasonic, jako oficjalny sponsor tej największej na świecie imprezy sportowej, zapewnia wsparcie w postaci sprzętu audio-wideo, dostarczając m.in. wielkoformatowe ekrany LED o łącznej powierzchni ponad 1700 m2 – największej w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Panasonic Corporation, światowy sponsor klasy TOP*1 w kategorii sprzętu audio-wideo (AV) zapewni najwyższej klasy sprzęt audio-wideo, taki jak pełne wyposażenie wizualne w standardzie Full HD dla XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w rosyjskim Soczi, w dniach 7-23 lutego 2014. Panasonic współpracuje z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl), Komitetem Organizacyjnym Igrzysk, a także z Olimpijskimi Służbami Nadawczymi w Soczi, aby zapewnić sprawny montaż urządzeń i wsparcie dla prawidłowego przebiegu Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Firma Panasonic dostarcza sprzęt do lokali i obiektów związanych z Igrzyskami Olimpijskimi, obejmujący m.in.: wielkoformatowe ekrany LED, systemy nagłośnienia, urządzenia nadawcze, projektory, telewizory VIERA oraz system komunikacji wizualnej HD. Składają się one na największe zaopatrzenie w audiowizualne systemy monitoringowe w historii Igrzysk Olimpijskich, a także największe pod względem powierzchni wyposażenie w  wielkoformatowe ekrany LED w historii zimowych edycji Igrzyskach Olimpijskich.

We współpracy z MKOl i Olimpijskimi Służbami Nadawczymi w Soczi, Panasonic nagra w standardzie 4K  ceremonię otwarcia, która odbędzie się w Parku Olimpijskim. Materiały te zostaną wykorzystane do ​​produkcji własnych materiałów firmy.

Panasonic, angażując się w działania sponsorskie i udostępniając najnowocześniejsze urządzenia, realizuje swoją wizję „Sharing the Passion” – dostarczania  sportowych emocji nie tylko kibicom na miejscu, ale również widzom w domach na całym świecie.

Sprzęt audio-wideo, który zostanie dostarczony do obiektów olimpijskich

Rodzaj sprzętu Ilość
Wielkoformatowe ekrany LED 1727 m2
Profesjonalne systemy nagłośnienia 16 obiektów
Telewizory 4993 sztuk
Audiowizualne systemy monitoringowe 6903 sztuk
Projektory (w tym projektory DLP*2) 207 sztuk
Kamery P2HD 114 sztuk
Rejestratory P2HD 100 sztuk
Inne System komunikacji wizualnej HD
89 zestawów

Uwaga: Dotyczy to obiektów związanych z Igrzyskami Olimpijskimi, takich jak Wioska Olimpijska, Centrum Medialne, Biura Komitetu Organizacyjnego oraz oficjalna witryna z relacjami na żywo.

*1. „TOP” to akronim nazwy The Olympic Partner — najwyższej rangi sponsora Igrzysk Olimpijskich. Panasonic należy do sponsorów klasy TOP od początku istnienia programu  i jest obecnie jedynym sponsorem TOP z Japonii. Firma Panasonic podpisała umowę  sponsorską klasy TOP z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) w 1987 roku w zgodzie z duchem Ruchu Olimpijskiego, który promuje pokój na świecie. Już od ponad 25 lat, czyli od rozpoczęcia programu The Olympic Partner (TOP) na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Calgary w 1988 roku, Panasonic kontynuuje sponsoring w kategorii sprzętu audiowizualnego. Producent przedłużył partnerską współpracę z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Pod hasłem „Sharing the Passion” Panasonic będzie w dalszym ciągu przyczyniać się do sukcesów Igrzysk Olimpijskich dzięki swoim najnowocześniejszym technologiom, współdzieląc emocje towarzyszące Igrzyskom Olimpijskim z ludźmi na całym świecie.

*2. DLP® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Texas Instruments.

 

O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwoju i inżynierii elektronicznej technologii oraz rozwiązań do zastosowania domowego, biznesowego, mobilnego i osobistego. Od czasu powstania w 1918 roku firma rozszerzyła swoją obecność na całym świecie i obecnie zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które w roku finansowym, zakończonym 31 marca 2013 r., zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 730 bilionów jenów (68 miliardów euro). Firma oddana jest tworzeniu nowych wartości poprzez innowacje we wszystkich grupach produktowych, aby zapewnić lepsze życie i lepszy świat dla swoich klientów. Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.

 

Panasonic Polska – znajdź nas online!

http://www.facebook.com/panasonicpolska

http://www.youtube.com/PanasonicPolska

http://www.panasonic.pl

http://www.lumixgexperience.pl

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl