Home / informacje prasowe / Panasoniki z obsługą VRR

Panasoniki z obsługą VRR

To ważna informacja nie tylko dla graczy, bowiem wreszcie mamy obsługę pełnej rozdzielczości 4K przy 120Hz. Tym samym Panasonic zyskuje przewagę nad rodzimą konkurencją (i nie tylko rodzimą), bowiem np. konkurencyjne telewizory Sony Bravia reklamowane jako „idealne do konsoli PS5” pomimo licznych aktualizacji nie obsługiwały i nadal nie obsługują 4K przy 120Hz, redukując rozdzielczość pionową o połowę.

Komunikat prasowy firmy Panasonic z 24 XI 2021 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Uwaga gracze! Panasonic zapewnia pełne wsparcie dla VRR i HFR w rozdzielczości 4K. Obsługiwany jest również Dolby Vision VRR do 60 Hz.

24/11/21 – Zgodnie z zapowiedzią, kierowaną do graczy na początku tego roku, firma Panasonic wydała dzisiaj aktualizację oprogramowania sprzętowego obsługującą rozdzielczość 4K2K zarówno dla Variable Refresh Rate (VRR), jak i High Frame Rate (HFR). Oprogramowanie obsługuje również Dolby Vision VRR do 60 Hz. W rezultacie telewizory Panasonic zapewniają niesamowite wrażenia w grach w połączeniu z wyjątkową jakością obrazu i dokładnością Panasonic.

Aktualizacja dodaje nową opcję “4K120Hz Bypass Mode” w menu ustawień obrazu. Gdy ta opcja jest włączona, aktywuje 4K2K VRR, omijając różne przetwarzanie obrazu (podobnie do trybu Pure Direct firmy Panasonic).

Nowa aktualizacja oprogramowania obejmuje wszystkie modele z 2021 roku, które obsługują HDMI2.1 (Europa: wszystkie modele JZ oraz JX940 i nowsze).

Dodatkowe informacje po angielsku w filmie poniżej.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl