Home / info / Philips 7101 nagrodzony za wzornictwo

Philips 7101 nagrodzony za wzornictwo

Znany z dbałości o nowoczesną stylistykę swoich telewizorów Philips otrzymał prestiżowe nagrody IF oraz Red Dot Design Award.

Nagrodzono serię 7101 obejmującą nastepujące modele telewizorów LCD:

  • 49 cali w cenie 4900  złotych
  • 55 cali w cenie 5700 złotych
  • 65 cali w cenie 9000 złotych
  • 75 cali w cenie 19000 złotych

Ww. telewizory będą dostępne w Polsce od kwietnia br., z wyjątkiem modelu 75-calowego, który pojawi się miesiąc później, czyli w maju 2016 r. A oto jak przedstawia się laureat:

Więcej informacji podano w oficjalnym komunikacie prasowym poniżej:

Global Design Awards doceniło niezwykłą jakość wykonania telewizorów Philips w 2016 roku

Amsterdam, 31 marca 2016 — Eleganckie wzornictwo to część DNA marki Philips. Nasze starania w tym zakresie zostały po raz kolejny wyróżnione branżowymi nagrodami, a organizatorzy prestiżowych konkursów iF oraz Red Dot zapowiedzieli kolejne trzy nagrody Design Awards dla telewizorów marki Philips w 2016 roku. Nagrody te kontynuują długą i pełną sukcesów historię firmy Philips, która wygrała pięć nagród za design w 2015 roku.

[…] Zarówno nagrody iF, jak i Red Dot są wręczane w uznaniu za wzorowy design, a do każdego z konkursów zgłasza się ponad 5000 uczestników z blisko 60 krajów, prezentując najlepsze projekty w odpowiednich kategoriach. O przyznaniu nagrody decydują następujące kryteria: innowacyjność, forma, funkcje i zgodność z normami środowiskowymi.

Rod White, główny projektant TP Vision, skomentował temat nowych nagród, mówiąc:

Bazując na rzeczywistych potrzebach konsumentów, jak materiały dobrej jakości i jakość dźwięku, oraz na innowacyjnym wykorzystaniu formy, użyteczności i zaawansowanych funkcji, sprawiliśmy, że doświadczenie użytkownika podczas korzystania z naszych produktów są wyjątkowe. Jesteśmy poruszeni, że zarówno iF, jak i Red Dot doceniły nasze osiągnięcia, przyznając nam nagrody.

Philips 7101: doskonała jakość obrazu HDR+ połączona z nowatorską konstrukcją

Seria Philips 7101 to niezwykłe telewizory łączące w sobie wyjątkową jakość obrazu z pięknym europejskim designem oraz wykonaniem […].

Użycie materiałów o najwyższej jakości, pozwala na uzyskanie minimalistycznego wyglądu poprzez zastosowanie super wąskiej ramki z matową, metalową obwódką, którą uzupełniają chromowane stopy na których spoczywa telewizor. Dodatkowo zastosowanie dyskretnych, wielopierścieniowych głośników tylno-kierunkowych o wysokiej wydajności pozwoliło na uzyskanie lekkiego i minimalistycznego wzornictwa, w którym na pierwszy rzut oka nie widać źródła dzwięku.

Jakość obrazu jest również wyjątkowa dzięki technologii Ultra HD oraz HDR, które zapewniają jaśniejszą biel, głębszą czerń, żywsze kolory oraz dokładniejsze szczegóły. Połączenie wyjątkowej technologii trójstronnego systemu Ambilight firmy Philips z wąską ramką stwarza wrażenie, jakby obraz „wychodził” poza granice ekranu na ścianę za telewizorem. Kolor, energia oraz ekscytacja wychodzą poza ekran i do pokoju, zapewniając mocniejsze, intensywniejsze i bardziej wciągające doświadczenia płynące z oglądania.

[…] Informacje o pozostałych telewizorach Philipsa na rok 2016 oraz planach firmy związanych z wprowadzeniem na rynek pierwszych AMBOLED-ów znajdziecie TUTAJ.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl