Home / info / 60 cali + aureola = Philips Elevation

60 cali + aureola = Philips Elevation

Unikalne dynamiczne doświetlenie tła o nazwie Ambilight, które sprawia, że nie sposób nie zakochać się w telewizorach firmy Philips, po raz kolejny zostało ulepszone. Ambilight XL tworzy wokół telewizora coś na kształt świetlnej aureoli, dzięki której mamy wrażenie, że telewizor unosi się w powietrzu (coś pięknego!). Ponadto do dyspozycji mamy także aplikację Ambilight + Hue, która jest dostępna na urządzeniach mobilnych (z systemem Android i iOS). Więcej na ten temat poniżej.

 

informacja prasowa

 

 

 

Amsterdam, 10 lipca 2013 – Firma TP Vision wprowadza dwa nowe rozwiązania w systemie Philips Ambilight: po pierwsze, czterostronny Ambilight XL w telewizorze Philips Elevation; po drugie, współpraca systemu oświetleniowego Philips Hue z systemem Ambilight.

Nowe właściwości systemu Ambilight zapewniają jeszcze więcej wrażeń podczas korzystania z telewizorów marki Philips

  • Firma TP Vision wprowadza nowe rozwiązania dla technologii Ambilight w telewizorach Philips, zapewniając jeszcze więcej wrażeń podczas oglądania telewizji.
  • Nowy czterostronny system Ambilight XL tworzy rozległą poświatę wokół całego ekranu telewizora, sprawiając wrażenie, że sam telewizor unosi się w otaczającym go świetle.
  • System Ambilight od teraz współpracuje też z systemem oświetleniowym Philips Hue w celu rozszerzenia wrażeń wizualnych, jakie zapewnia Ambilight, na całe pomieszczenie
  • Aplikacja Ambilight + Hue jest dostępna na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android jak i iOS

Czterostronny Ambilight

Firma TP Vision nieustannie rozwija system Ambilight – unikalną technologię oświetleniową dostępną w telewizorach marki Philips. Inżynierowie TP Vision opracowali nowy system Ambilight, wyświetlający bardziej rozległą, gładszą i cieplejszą poświatę z każdej strony telewizora. Czterostronny Ambilight XL w nowym 60” (152cm) telewizorze Philips Elevation wykorzystuje 94 silne diody LED umieszczone w centralnej części tylnej obudowy telewizora. Wyświetlając rozległą poświatę dookoła ekranu, która odzwierciedla kolory wyświetlane na ekranie, czterostronny Ambilight XL wirtualnie rozszerza ekran, pogłębiając wrażenia wizualne podczas oglądania telewizji. Telewizor Philips Elevation będzie dostępny w sprzedaży w Europie w trzecim kwartale 2013 roku.

 

Aplikacja Ambilight + Hue

Firma TP Vision opracowała specjalną aplikację ‘Ambilight + Hue’ na urządzenia mobilne oparte na systemach Android i iOS. Aplikacja przenosi efekty świetlne systemu Ambilight na żarówki LED Philips Hue. Połączenie technologii Ambilight oraz Hue rozszerza obraz z telewizora, nie tylko na ścianę znajdującą się za nim, ale także na całe pomieszczenie, tworząc jeszcze większe wrażenie znajdowania się w środku akcji. Ponadto w połączeniu z funkcją AmbiLounge, dostępnej na telewizorach marki Philips z systemem Ambilight, pozwala na wytworzenie wyjątkowej atmosfery w domu.

Połączenie systemu Ambilight z oświetleniem Hue jest bardzo proste. Aplikacja Ambilight + Hue posiada intuicyjny graficzny interfejs, pomagający przejść przez całą procedurę instalacyjną. Aplikacja Ambilight + Hue jest kompatybilna z każdym telewizorem z systemem Ambilight wyprodukowanym po 2011 roku.

Aplikacja Ambilight + Hue jest dostępna w sklepie Google Play oraz Apple App Store w zasadzie od teraz.

Philips Elevation (5)

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl