Home / info / Pierwsza w Polsce sciana wideo 4K

Pierwsza w Polsce sciana wideo 4K

Już za kilka dni będzie można zobaczyć pierwszą w Polsce ścianę wideo o rozdzielczości 4K. A będzie co podziwiać: wyprodukowana pod marką Leyard ściana wideo będzie miała powierzchnię ponad 15 metrów kwadratowych (!), jasność 1200 cd/m2, częstotliwość wysterowania 2400Hz oraz 23-bitowe przetwarzanie sygnału wizji. Każdy z kafelków składających się na ścianę będzie ważył 4,8 kg, a odległość pomiędzy pikselami wyniesie 1,9 mm.

Leyard-4K-Amsterdam
wykonana z diod LED ściana 4K firmy Leyard

Jak ściana wygląda w praktyce dowiecie się też z poniższego filmu.

Poniżej oficjalny komunikat polskiego dystrybutora produktów Leyard, firmy 3Logic.


KOMUNIKAT PRASOWY

Pierwsza w Polsce ściana wideo 4K  1.9 mm na targach Dom Inteligentny.

Firma 3Logic na tegorocznych targach Dom Inteligentny zaprezentuje najnowszy produkt Leyard – video wall 4K Ultra HD o rozmiarach 7,2 x 2,1 metra. Po raz pierwszy w Polsce będzie można na własne oczy przekonać się jak wygląda i jaki obraz zapewnia najnowsza technologia wielkich ścian wideo.

Leyard w 2010 roku po raz pierwszy pokazał video wall o niewielkim rozstawie pikseli, który został zaprojektowany w celu zastąpienia starzejących się  ścian wideo opartych o technologie LCD i DLP. Brak ramek i szwów, doskonała jakość obrazu i praktyczny brak ograniczeń co do wielkości obrazu, sprawiają, że oparty o diody LED video wall Leyard to najnowsza generacja rozwiązań stosowanych przez nadawców TV oraz ochronę i nadzór  telewizji dozorowej, wykorzystywanych w zarządzaniu ruchem, centrach zarządzania  kryzysowego, centrach dowodzenia, salach konferencyjnych oraz wszędzie tam, gdzie sprawdzają się duże i niezawodne ściany wideo.

Technologia 4K, czyli podwójnej rozdzielczości Full HD, zwana także Ultra HD pozwala na prezentację obrazu o szczegółowości niedostępnej dla mniejszych rozdzielczości. W wielu przypadkach (np. w przypadku podglądu monitoringu) możliwość jednoczesnego oglądania kilku obrazów HD może być nie do przecenienia.

Ponadto 3Logic zaprezentuje także totem Leyard oparty o technologię LED, który znajduje zastosowanie na rynku komercyjnym, jako high-endowy nośnik reklamowy i prezentacyjny o oszołamiającej jakości obrazu.

Te i wiele innych nowości technologicznych będzie można zobaczyć na stoisku 3Logic. Zapraszamy do hali 16 stoisko nr 26 na targach Dom Inteligentny Soho Factory ul. Mińska 25.