Home / info / Pierwszy Nikon z 4K

Pierwszy Nikon z 4K

Rozdzielczość 4K w aparatach to w zasadzie nic nadzwyczajnego. Trudno już nawet znaleźć kompakt, który oferowałby mniejszą rozdzielczość matrycy, nie mówiąc o bezlusterkowacach czy lustrzankach.  Lecz filmowanie w standardzie 4K to jeszcze rzadkość, ale pojawia się coraz częściej. I nawet jeśli nie zależy nam na stworzeniu finalnego materiału w tej rozdzielczości, to pozwala ona na dużą elastyczność w postprodukcji, podczas montażu, umożliwia choćby „wykrojenie” różnych kadrów z jednego ujęcia. Tym razem filmowanie w 4K jest  jednym z atutów najnowszego aparatu Nikona.

[TCh: za informacją prasową dodaliśmy dwa fimy o J5 – polecamy zwłaszcza drugi w 4K]


INFORMACJA PRASOWA


Firma Nikon rozszerzyła serię aparatów bezlusterkowych z wymienną optyką o model Nikon 1 J5. Aparat, wyposażony w ruchomy monitor LCD o przekątnej 7,5 cm oferuje rekordową szybkość fotografowania oraz możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K.

1j5cc

Dzięki nowej matrycy formatu CX w technologii BSI, która jest cztery razy większa niż matryca w większości aparatów kompaktowych, Nikon 1 J5 stanowi doskonałe wprowadzenie w świat fotografii. Nowy aparat jako pierwszy model firmy Nikon nagrywa materiały wideo w ultrawysokiej rozdzielczości 4K, a do tego rejestruje zdjęcia o rozdzielczości 20,8 mln pikseli oraz płynne filmy poklatkowe. Szybki system autofokusa pozwala fotografować w słabym świetle oraz przy szybkości 20 kl./s z ciągłym autofokusem w trybie Zdjęcia sportowe. Ruchomy ekran dotykowy, ręczne elementy sterujące oraz obiektywy 1 NIKKOR pozwalają uchwycić kreatywne pomysły twórcy, a także rejestrować każdą scenę z wyraźnymi szczegółami. Wbudowane moduły Wi-Fi i NFC umożliwiają szybsze niż kiedykolwiek przesyłanie zdjęć za pośrednictwem urządzenia inteligentnego.

1j5t

Dzięki nowej konstrukcji i ulepszonej ergonomii, Nikon 1 J5 umożliwia przejście na wyższy poziom fotografii. Jeśli chodzi o innowacje, system Nikon 1 zawsze wyprzedzał konkurencję pod względem szybkości fotografowania. Zastosowanie rozdzielczości 4K umożliwi każdemu pasjonatowi fotografii uchwycenie sekwencji filmowych w doskonałej jakości. Każdy, kto chce poznać świat prawdziwej fotografii, korzystając przy tym z łatwego do przenoszenia aparatu z obsługą na ekranie dotykowym, przekona się, że model Nikon 1 J5 ma w tym aspekcie wiele do zaoferowania – powiedział Jordi Brinkman, Product Manager Nikon 1 w firmie Nikon Europe.

1j5

Za sprawą szerokiego zakresu czułości ISO (od 160 do 12 800) oraz procesora obrazu nowej generacji EXPEED 5A o zaawansowanych możliwościach w zakresie redukcji szumów, uzyskiwane zdjęcia są wyraźne niezależnie od rodzaju fotografowanej sceny. Dzięki szybkim zdjęciom seryjnym i hybrydowemu systemowi autofokusa można uzyskać obrazy bardzo wysokiej jakości. Nikon 1 J5 pozwala rejestrować doskonały materiał wideo: od dynamicznych reportaży w rozdzielczości Full HD po kolorowe klipy w rozdzielczości 4K i płynne filmy poklatkowe.

Najważniejsze funkcje

• Duża i szybka matryca CMOS o rozdzielczości 20,8 mln pikseli w technologii BSI: nowy poziom jakości obrazu &mdash od wyjątkowych zdjęć w słabym świetle po artystycznie rozmyte tła.

• Doskonałość zdjęć w słabym świetle: zakres ISO 160–12 800 w trybie ręcznym i tryb Automatyczny dobór ISO. Zaawansowana redukcja szumów zapewnia wyraźniejsze zdjęcia przy wysokich czułościach.

• EXPEED 5A: procesor obrazu nowej generacji, Pozwala rejestrować znakomite zdjęcia i filmy z dużą szybkością.

•Prędkość fotografii: rekordowa szybkość 20 kl./s w trybie ciągłego AF, a w przypadku ostrości ustawionej na stałe na pierwszej klatce – do 60 kl./s.

• Tryb Zdjęcia sportowe: natychmiastowy dostęp do trybów zdjęć seryjnych aparatu oraz wyświetlanie sekwencji dynamicznych ujęć jako grupa zdjęć.

• Zaawansowany hybrydowy AF: 171-polowy system AF. Wyposażony w 105 punktów autofokusa z detekcją fazową.

• Efektowne filmy: nagrywanie ultraostrych filmów w rozdzielczości 4K/15p lub filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości rejestrowane podczas nagrywania filmów oraz wyświetlanie filmów HD nagranych z szybkością 120 kl./s z bardzo dużym spowolnieniem.

• Filmy poklatkowe: Klipy o rozdzielczości Full HD, złożone nawet z 300 zdjęć.

• Odchylany monitor dotykowy: czuły monitor LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale) i rozdzielczości 1 037 000 punktów zapewnia łatwą obsługę nawet wtedy, gdy jest odchylony.

• Obsługa komunikacji Wi-Fi i NFC: łatwe udostępnianie każdego zdjęcia za pośrednictwem urządzenia inteligentnego. Specjalny przycisk zapewnia bezpośredni dostęp do funkcji Wi-Fi w aparacie.4

• Obiektyw 1 NIKKOR: zapewniający ostrość obiektyw 1 NIKKOR VR 10–30 mm f/3,5–5,6 PD-ZOOM.

NIKON CorporationNIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, zaawansowane aparaty kompaktowe z wymiennymi obiektywami Nikon 1, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których pod koniec października 2014 r. wyprodukowała już ponad dziewięćdziesiąt milionów egzemplarzy.

FILMY:

Funkcje i możliwości Nikona J5

Film w rozdzielczości 4K (15 klatek na sekundę) z Nikona J5 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl