Home / informacje prasowe / Polska premiera najnowszych telewizorów Loewe. Telewizory jako dzieła sztuki.

Polska premiera najnowszych telewizorów Loewe. Telewizory jako dzieła sztuki.

7 czerwca w Warszawie przy ul. Złotej 44 odbyła się polska premiera nowych telewizorów OLED Loewe.

  • Loewe bild 9 – telewizor jako dzieło sztuki.
  • Loewe bild 7.77 – największy telewizor OLED
  • Loewe z największą ilością modeli OLED w Europie – 42 warianty

Przepych i prostota: Loewe bild 9 – elegancki jak rzeźba. Fascynująco inne podejście do telewizora.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Bodo Sperlein, Dyrektor Kreatywny Loewe z Londynu, to niekonwencjonalny designer. Jego ostatni projekt przenosi telewizor w zupełnie nowy wymiar. Loewe bild 9 OLED powstał wg zasad dzieła sztuki. Made in Germany. Teraz dostępny także w Polsce.

Kronach, Bodo Sperlein czerpie z niemieckiej głębi i brytyjskiej lekkości tworząc połączenie wyrafinowania z minimalizmem, rzemiosła z najnowocześniejszą technologią i obfitości z powściągliwością. Złote lata dwudzieste, dandyzm i art deco są źródłem inspiracji dla telewizora, który emanuje prezencją i lekkością, tak fascynującymi, że zdaje się być dziełem sztuki. Jego niewielka obudowa zawiera najnowocześniejszą technologię – OLED i Dolby Vision™ dla żywych, autentycznych obrazów i eksplozji kolorów przepełnionych szczegółami.

Projekty Bodo Sperleina noszą jego osobiste piętno i imponująco współgrają z nowym duchem Loewe, łącząc przekonujący design z wyrafinowaniem technologicznym i jasno pokazując, że domowe centrum rozrywki może być estetycznym elementem wystroju wnętrza,

tłumaczy CEO Loewe Mark Hüsges.

Ekstremalnie płaski ekran o najnowocześniejszej technologii OLED, wraz z ręcznie wykonaną stalową ramą – dla mnie to esencja, tego, czym jest telewizor.

Design: wyrafinowany i osobisty

Elegancki, minimalistyczny i imponująco inny. Bodo Sperlein potrafi przenieść tradycyjne kształty i materiały w XXI w. w zaskakujący sposób.

Ciepły złoty odcień tworzy harmonijny kontrast z futurystycznym, czarnym płaskim ekranem. Moją inspiracją była fascynacja alchemików złotem. Złoto oznacza słońce, światło, wiedzę, doskonałość i stałość,

tłumaczy Bodo Sperlein.

Dla mnie Loewe bild 9 to klejnot dla domu.

Alternatywnie dla bursztynowego Amber Gold, bild 9 jest dostępny w kolorze grafitowym. Obie opcje kolorystyczne perfekcyjne komponują się z ultra-płaskim ekranem, który przy 7 mm grubości jest cieńszy niż większość smartfonów i niemalże się unosi. Aby nie odwracać uwagi od kształtów telewizora, wysokiej jakości materiałowa pokrywa ukrywa łącza i przewody z tyłu telewizora.

Ręcznie wykonane w Bawarii

Pieczołowicie wykończona rama wykonana jest ze stali. Wszystkie opcje montażowe – ścienna, podłogowa i meblowa tworzone są w tym samym, skomplikowanym procesie, rozpoczynanym wysoce precyzyjnym laserowym cięciem metalu, po którym następuje ręczne gięcie, szlifowanie i polerowanie. Następnie powierzchnia jest wykańczana i malowana proszkowo na kolor Amber Gold lub grafitowy w temperaturze ponad 200°C, dla maksymalnej odporności.

Nowy poziom jakości obrazu

Technologia OLED wykorzystuje samopodświetlające się piksele organiczne, czego efektem jest spektakularna jakość obrazu. W przeciwieństwie do LCD nie wymaga podświetlenia. Kiedy piksele nie są aktywne są po prostu czarne. Czas reakcji wynosi mniej niż mikrosekundę – od oślepiającego światła do najciemniejszej nocy. Gwałtowny ruch jest odzwierciedlany z nowym poziomem żywiołowości. Dzięki Dolby ViIsion™ bild 9 oferuje obrazy o poszerzonym zakresie dynamicznym (HDR) z nowym zakresem głębi i spektrum kolorów, pozwalającym na reprodukcję najbardziej subtelnych niuansów. Daje to pewność, że obrazy na ekranie są prezentowane tak jak chcieli tego ich twórcy, producenci i aktorzy.

Dźwięk: wyrafinowany i wypełniający

Po uruchomieniu ekran Loewe bild 9 automatycznie unosi się do góry odsłaniając potężny soundbar. Moc 120W z sześciu głośników z czterema pasywnymi membranami przekłada się na żywy, ciepły i wypełniający dźwięk. Idealnie uzupełniają go głośniki Loewe klang 9, które łączą technologię kolumny głośnikowej z pełnoprawnym subwooferem. Głośniki komunikują się bezprzewodowo z Loewe bild 9. Zintegrowany z telewizorem dekoder dźwięku 5.1 pozwala uniknąć zakupu zewnętrznego amplitunera.

Obsługa – prosta i intuicyjna

Przejrzysty interfejs użytkownika jest przyjemny w obsłudze. Wybór kanałów TV, nagrań, aplikacji lub treści z zewnętrznych źródeł może być łatwo dokonywany z poziomu ekranu startowego. TIDAL daje dostęp do ponad 40 milionów utworów muzycznych. Filmy i seriale są dostępne za pośrednictwem Amazon Video, zaś YouTube umożliwia korzystanie z zasobów filmów internetowych. Zmiana programu, rozpoczęcie nagrywania lub wybór ulubionego filmy przy pomocy przewodnika po programach, przywołanie informacji o bieżącym programie – te funkcje dostępne są także z poziomu smartfonu lub tabletu, dzięki aplikacji Loewe. Co więcej przemienia ona tablet lub telefon w przenośny telewizor, ponieważ umożliwia dostęp do programów na żywo lub nagrań dostępnych w domowej sieci. Można rozpocząć oglądanie meczu w salonie a dokończyć w sypialni – łatwo i komfortowo.

Dane techniczne

Przekątna ekranu : 55″ / 65″

Technologia wyświetlania: OLED

Rozdzielczość: Ultra HD

Technologia HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG

Odbiór: DVB-T2/C/S2, analogowa, 2x CI

Łącza: 4x HDMI, 3x USB, wejście micro AV, zintegrowany WLAN, LAN

Cyfrowa nagrywarka DR+: 1 TB pojemności, funkcja Multi Recording (jednoczesne nagrywanie do 2 programów i oglądanie trzeciego)

Dźwięk: 120 W (6 głośników, 4 pasywne membrany)

Opcje ustawień: Podstawa podłogowa, meblowa, uchwyt ścienny.

Cena:

bild 9.55: od 33.990 PLN bild 9.65: od 43.990 PLN

Loewe bild 7.77 – największy telewizor OLED

Bild 7.77 to 77 calowe poszerzenie linii dostępnych rozmiarów telewizora bild 7, który zadebiutował w Polsce w listopadzie 2016 r.

Telewizor Loewe bild 7 okrzyknięto najpiękniejszym telewizorem OLED na rynku. W modelu 7.77 zamontowaną największą, obecnie dostępną matrycę OLED. Ta najnowocześniejsza technologia obrazu oferuje nieporównywalny z innymi technologiami kontrast, szerszą gamę barw, lepszą gradację kolorów i bezprecedensowy poziom czerni w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD. Oferowane przez nowy telewizor doświadczenie łączy najnowocześniejszą dostępną technologię OLED i legendarne oprogramowanie do przetwarzania obrazu Loewe, które nazwano VantaVision.

Konkurencyjna cena

Wersje 7.55 i 7.65 w momencie debiutu na polskim rynku, po raz pierwszy w historii Loewe, cenowo nie odbiegał od koreańskich odpowiedników. Podobnie jest w przypadku modelu 7.77, którego cena wyniesie 69.990 PLN. Oznacza to, że telewizor prestiżowej marki, wyprodukowany w niemieckiej fabryce w Kronach jest tańszy niż odpowiednik LG.

Doskonałość dźwięku i designu

Przedstawienie rozpoczyna się po włączeniu telewizora bild7, elektryczny silnik ukryty we wnętrzu podnosi ekran a oczom i uszom widza ukazuje się potężny w sensie muzycznym, a dyskretny w wizualnym doskonały soundbar. Widoczny zostaje tylko wyświetlacz telewizora.  Tak dobra jakość dźwięku i zintegrowany Bluetooth sprawiają, że streamowanie treści audio ze smartfona i tabletu do bild 7 jest proste, a efekt doskonały.

Design bild 7 to czysta powściągliwość. Estetycznie lekki i minimalistyczny. Ekran o grubości mniejszej niż 7 mm, jest cieńszy niż w większości smartfonów. Wykonany z najlepszych materiałów i wykończony z niezwykłą pieczołowitością, Loewe bild 7 doskonale uzupełnia najlepsze wnętrza świata.

Elegancka pokrywa z tkaniny ukrywa złącza i przewody z tyłu telewizora, co sprawia, że bild 7 prezentuje się doskonale z każdej strony, tak jak zakłada filozofia designu 360°, której Loewe pozostaje wierne od samego początku działalności. Poszczególne produkty, mają być nie tylko najlepsze technologicznie, ale także stanowić samoistny element dekoracyjny. Dlatego poza uchwytem ściennym przygotowano także piękne, zmotoryzowane podstawy podłogowe i meblowe.  Dzięki temu telewizor staje się istotnym elementem wystroju wnętrza.

Loewe z największą liczbą modeli OLED w Europie – 42 warianty

Loewe w momencie debiutu płaskich paneli OLED, jako pierwsze miało dostęp do matryc stosujących tę technologię, w tym samym czasie, co LG. Będąc głównym europejskim partnerem LG Display, niemiecki producent będzie miał w swojej ofercie największy wybór modeli stosujących technologię OLED. Począwszy od największego modelu 7.77 a skończywszy na zaprezentowanym po raz pierwszy w czerwcu modelu bild 5.55, kosztującym 15.990 zł. W Loewe dostępnych będzie 7 modeli z matrycami OLED w rozmiarach 55, 65 lub 77 cali, każdy dostępny w różnych wersjach kolorystycznych i montażowych. W efekcie do wyboru będą 42 warianty telewizorów Loewe OLED.

Loewe – wynaleźliśmy telewizję!

Firma Loewe, założona w 1923 roku przez braci Siegmunda i Davida, Ludwiga Loewe, zaprezentowała pierwszą na świece elektroniczną transmisję filmu na ósmej Berlińskiej Wystawie Radiowej w 1931 roku. Technologię opracował genialny wynalazca i fizyk – Manfred von Ardenne, Główny Inżynier Loewe. W taki sposób Loewe wniosło swój wkład w historię telewizji. Loewe jako pierwsze opracowało także przenośny telewizor. Loewe Art 1 stał się ikoną designu, która ma swoje miejsce w Nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) od lat 80. Urządzenia Loewe wciąż produkowane są w Niemczech, z pasją, entuzjazmem i w oparciu o unikalne doświadczenie. Rozwój, produkcja i usługi znajdują się w Kronach (Górna Frankonia). Produkty Loewe są dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Technologia modularna, najlepsze materiały, precyzyjne rzemiosło, regularne aktualizacje oprogramowania i ponadczasowy design gwarantują produkt z duszą. Na lata.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl