Home / informacje prasowe / Prestiżowa nagroda dla TCL

Prestiżowa nagroda dla TCL

TCL ZDOBYWA PRESTIŻOWĄ NAGRODĘ ZA PRODUKTOWĄ INNOWACJĘ TECHNICZNĄ NA TARGACH IFA 2017

85-calowy telewizor serii XESS Private Theatre X6 zdobywa „Quantum Dot Technology Gold Award”

TCL, jedna z największych firm w branży elektroniki użytkowej na świecie, został podczas Targów IFA 2017 uhonorowany przez International Data Group (IDG) oraz German Industry & Commerce Ltd (GIC) „Quantum Dot Technology Gold Award” – nagrodą za produktową innowację techniczną.

Przyznano ją 85-calowemu telewizorowi serii XESS Private Theatre X6.

Berlińskie IFA (Internationale Funkausstellung Berlin) to jedne z najbardziej znaczących i największych na świecie targów elektroniki użytkowej i sprzętu AGD, dające firmom z całego świata szansę na zaprezentowanie własnych produktów. Nagrodę za produktową innowację techniczną przyznaje profesjonalne i niezależne jury, które ocenia design produktu, jego funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania.

Jesteśmy zachwyceni, że otrzymujemy nagrodę będącą dowodem uznania dla naszych nieprzerwanych wysiłków, realizowanych w branży telewizyjnej i w obszarze innowacyjnej technologii QLED

– stwierdził Zhang Shaoyong, Dyrektor Generalny Centrum Produkcyjnego TCL.

Nadal będziemy się skupiać na wykorzystaniu w odbiornikach zalet nowych technologii, takich jak chociażby Quantum Dot. W ten sposób będziemy mogli proponować zupełnie nowy standard inteligentnej rozrywki.

Na pierwsze miejsce wśród nagrodzonych na IFA produktów z asortymentu firmy wysuwa się flagowy model telewizora XESS Private Theatre X6 – zdobywca „Quantum Dot Technology Gold Award.”

Dzięki wiodącej na świecie technologii ekranu Quantum Dot, funkcji przetwarzania obrazu oraz technice Dolby Vision™ ogromny, 85-calowy telewizor XESS Private Theatre X6, zapewnia ekskluzywne, immersyjne doświadczenia wizualne. Dolby Vision opiera się na technologii HDR wykorzystywanej w najbardziej zaawansowanych kinach Dolby na całym świecie. W warunkach domowych całkowicie zmienia doświadczenie telewizyjne, gwarantując lepszą jasność, większy kontrast i szerszą paletę nasyconych kolorów. Przy szerokości 24,8 mm, model XESS Private Theatre X6 pozostaje jednym z najcieńszych telewizorów wielkowymiarowych i najcieńszym wśród modeli powyżej 80 cali, wykorzystującym technologię miejscowego przyciemniania.

Jennifer Xu, Wiceprezes IDG Azja powiedziała:

W tym roku nagroda IFA za techniczną innowację produktową wyróżnia inteligentne technologie. Słowo „inteligentny” to dziś motyw przewodni w poszukiwaniach kolejnej generacji przełomowych produktów użytkowych. Telewizor XESS Private Theatre X6 TCL uosabia połączenie pięknego sprzętu i supernowoczesnej technologii, zapewniających najnowsze, ekscytujące rewolucyjne rozwiązania, na które czekają klienci.

Ostatnie wyróżnienia wpisują się w szereg innych nagród, jakie produkty TCL zdążyły już zdobyć w tym roku. Wśród nich wymienić można szczególnie nagrodę iF Design Award dla modelu X2 Android QLED z flagowej serii XESS firmy, nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (EISA) „Best Buy 2017-2018” przyznaną w ubiegłym miesiącu dla 55-calowego telewizora C70 TCL oraz „Red Dot Award” – nagrodę za design, którą wyróżniono serię C70 TCL.

W globalnej premierze produktów TCL, która odbyła się na IFA w dniu 31 sierpnia, wzięło udział 200 dziennikarzy z całego świata. TCL zaprezentował przede wszystkim XESS Private Theatre X6 – swój ultra-cienki, inteligentny telewizor P6, a także plan działań w obszarze sztucznej inteligencji.

TCL pragnie przeobrażać rozrywkowe doświadczenia telewizyjne dzięki nowym rozwiązaniom w zakresie treści. W ten sposób realizuje obietnicę zapewniania klientom „The Creative Life”. Aby to osiągnąć, firma przeznacza 4% rocznych wpływów na działalność R&D oraz innowacyjność. W 2016 roku nakłady na te cele sięgnęły 4,27 miliarda RMB (548 milionów EUR). TCL posiada na całym świecie 23 ośrodki R&D, gdzie zatrudnia 7000 pracowników, a także cztery laboratoria certyfikowane przez Chińską Komisję Akredytacyjną (CNAS). Dzięki temu, wśród firm z siedzibą w Chinach pozostaje jednym z liderów pod względem posiadanych patentów i złożonych wniosków patentowych.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl