Home / info / Projektory Canona

Projektory Canona

W drugiej połowie roku do sprzedaży wejdą kompaktowe projektory instalacyjne XEED firmy Canon. Nowa seria składać się będzie z modeli standardowych (XEED WUX450 i XEED WX520) oraz z modeli o ultrakrótkim rzucie (XEED WUX400ST i XEED WX450ST). Sprzęt będzie wyposażony we wszystkie funkcje projektora instalacyjnego w mniejszej obudowie, a jednocześnie charakteryzować się będzie największą energooszczędnością w tej klasie. Więcej na ten temat dowiecie się z poniższego komunikatu prasowego.

 

 

komunikat prasowy

 

Nowa seria kompaktowych projektorów instalacyjnych XEED

 

Canon XEED WUX450

 

Warszawa, 28 maja 2013r. – Firma Canon prezentuje nową serię kompaktowych projektorów instalacyjnych XEED, które oferują najwyższą jakość obrazu i reprezentują nową kategorię rozwiązań projekcyjnych. Dzięki nowej linii integratorzy systemów będą mogli zapewnić klientom doskonałą jakość obrazu, jednocześnie zachowując wydajność i funkcje, które zwykle dostępne są tylko w pełnowymiarowych modelach instalacyjnych.

 

Nowa seria składa się z dwóch modeli standardowych (XEED WUX450

i XEED WX520) oraz dwóch modeli o ultrakrótkim rzucie (XEED WUX400ST i XEED WX450ST).

Canon_XEED_WUX450

Stała jasność

XEED WUX450 i XEED WX520 zostały wyposażone w obiektyw projekcyjny z zoomem 1,8x, który zapewnia praktycznie tę samą jasność w całym zakresie[i]. Nowy obiektyw ma stałą wartość przysłony f/2,8, dzięki czemu praktycznie udało się wyeliminować straty w jasności nawet przy najdłuższych ogniskowych. Tak dobre parametry są zasługą doświadczenia firmy Canon w projektowaniu obiektywów oraz systemu optycznego AISYS piątej generacji, który maksymalizuje wydajność paneli LCOS (Liquid Crystal on Silicon, ciekły kryształ na krzemie). Technologia LCOS zapewnia szczegółowy obraz bez efektu siatki, jaki występuje w przypadku niektórych projektorów.

 

Unikatowe połączenie technologii LCOS i stałej jasności zapewnia integratorom systemów maksimum elastyczności, jeśli chodzi o dobór odległości rzutowania, ponieważ nie ma ona wpływu na jakość ani jasność obrazu.

 

Nowa koncepcja

Canon wprowadza także do sprzedaży dwa nowe modele o ultrakrótkim rzucie  – XEED WUX400ST i XEED WX450ST. Są one oparte na tej samej konstrukcji, co modele XEED WUX450 i XEED WX520 i wyposażone w nowy krótkoogniskowy obiektyw, który umożliwia konfigurowanie rozwiązań praktycznie wolnych od zniekształceń (typowo 0,01%) ze współczynnikiem rzutowania mniejszym niż 0,6:1. Oznacza to, że 100-calowy obraz można wyświetlić z odległości zaledwie 1,2 metra — mniej więcej trzykrotnie mniejszej, niż w przypadku konwencjonalnych projektorów. Pomimo krótkiej ogniskowej obiektyw może wyświetlać obraz o przekątnej od 30 aż do 300 cali.

 

Co bardzo ważne, obiektyw oferuje funkcję przesuwania obrazu w pionie i poziomie. W kierunku pionowym dostępny jest niezwykle szeroki, 75-procentowy zakres regulacji (77-procentowy w modelu WX450ST), co pozwala na instalację pod lub nad ekranem. Modele XEED WUX400ST i XEED WX450ST oferują rozwiązania poprzednio niedostępne dla integratorów systemów — projektory o wysokiej jasności i kontraście z regulowanym szerokokątnym obiektywem. Nowa seria umożliwia projekcję od przodu i od tyłu, co przydaje się w przypadku niewielkich pomieszczeń albo trudnych warunków instalacyjnych i zwiększa elastyczność rozwiązań oferowanych przez Canon.

 

Julian Rutland, Projector Product Strategy and Planning Director, w Canon Europe powiedział: „W tym segmencie żadne inne urządzenie nie oferuje  jakości i jasności, jakimi cechuje się nowa seria kompaktowych projektorów instalacyjnych XEED. Nasi partnerzy otrzymują do dyspozycji  niewielki projektor o funkcjonalności podobnej do tej, dostępnej w standardowych modelach instalacyjnych, a przez to są w stanie lepiej zaspokajać potrzeby klientów”.

 

Wysoka energooszczędność[ii]

Nowe projektory są energooszczędne i wyposażone w specjalny przycisk „ECO”. Zużywają znacznie mniej energii niż porównywalne produkty, a jednocześnie zapewniają wyjątkową jasność. Niezwykle wydajny system optyczny piątej generacji Canon AISYS oraz nowe obiektywy projekcyjne w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia energooszczędności. Modele standardowe cechują się najniższym zużyciem energii w tej klasie — zaledwie 0,081 wata na lumen w przypadku projektora WUX450 i 0,068 wata na lumen w przypadku modelu WX520. W stanie gotowości pobór mocy wynosi niespełna jeden wat, co jeszcze bardziej ogranicza zużycie energii.

 

Łatwość instalacji i konserwacji

Nowa seria oferuje szybką i łatwą konserwację. Dostęp do filtra powietrza można uzyskać bez użycia narzędzi, a lampę wymienia się przez pokrywę, która znajduję się na górze urządzenia. Nie wymaga to demontażu projektora, co minimalizuje przestoje i zwiększa wydajność pracy. Wbudowane oprogramowanie można zaktualizować za pomocą pamięci USB, bez wysyłania urządzenia do serwisu.

 

Zaawansowane funkcje instalacyjne

Dzięki nowemu procesorowi obrazu projektory oferują również szereg zaawansowanych funkcji, które są szczególnie przydatne w instalacjach wieloekranowych. Instalatorzy mogą precyzyjnie wyregulować trzy panele RGB, aby wyeliminować problemy ze zbieżnością. Wbudowana, sprzętowa funkcja scalania krawędzi umożliwia łatwe rzutowanie obrazów panoramicznych z wielu projektorów.

 

We wszystkich projektorach dostępna jest czterorożna korekcja zniekształceń trapezowych, która ułatwia skonfigurowanie obrazu bez względu na kąt projekcji.

 

Wszystkie modele oferują wejścia DVI i HDMI oraz funkcję picture-by-picture, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie dwóch cyfrowych źródeł obrazu.

 

Julian Rutland dodał: „Canon pomaga integratorom systemów w tworzeniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów, bez względu na środowisko lub profil biznesowy. Nasza nowa seria XEED oferuje wszystkie funkcje projektora instalacyjnego w mniejszej obudowie, a jednocześnie największą energooszczędność w tej klasie. W ten sposób dajemy naszym partnerom możliwość wejścia na rynek instalacyjny z produktem o wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie”.

 

Nowa seria projektorów XEED, w tym wersje „Medical” (wyposażone w tryb symulacji obrazów DICOM), wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie 2013 r.[i] Jasność może zmniejszyć się o 5 procent w zależności od rozmiaru obrazu

[ii] Tylko WUX450 i WX520. Projektory o jasności 3000 – 6000 lumenów, panel o przekątnej 0,8” lub mniejszej, modele z pojedynczą lampą. Na podstawie badań Canon Inc., dane z marca 2013 r. Wszystkie specyfikacje były prawidłowe w momencie publikacji, ale mogą ulec zmianie.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl