Home / info / Przyjaciele

Przyjaciele

Jak mówi staropolskie porzekadło: W JEDNOŚCI SIŁA. Wie o tym redakcja Tvtestu, wiecie Wy, wie także Samsung. Z tego powodu „zaprzyjaźnił się” z 20th Century Fox. Współpraca ma na celu stworzenie nowego systemu dystrybucji materiałów UHD, który ma działać w oparciu o platformę SmartHub. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie przyniesie wymierne korzyści i kibicujemy podobnym inicjatywom.

Więcej na temat współpracy obu firm przeczytacie w poniższym komunikacie prasowym.

 

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Samsung wspólnie z 20th Century Fox stworzy nowy system dystrybucji materiałów UHD

010-curved-uhd-tv-curved-screen-option6

Samsung Electronics, globalny lider i zdobywca licznych nagród w dziedzinie elektroniki użytkowej, ogłosiła dzisiaj nawiązanie strategicznej współpracy z wiodącym hollywoodzkim studiem filmowym 20th Century Fox. Celem współpracy jest stworzenie bezpiecznego systemu dystrybucji materiałów Ultra High Definition (UHD).

System ten ma działać w oparciu o platformę SmartHub stanowiącą element wyposażenia wszystkich telewizorów UHD firmy Samsung, które zapewniają krystalicznie czysty obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD.

Firma Samsung poinformowała o nawiązaniu współpracy ze studiem 20th Century Fox dwa miesiące wcześniej, na targach CES 2014, gdzie przedstawiła UHD Video Pack – urządzenie do przechowywania danych z fabrycznie preinstalowanymi materiałami z wielu studiów, m.in. z najlepszymi filmami 20th Century Fox, takimi jak Noc w muzeum, X-men geneza: Wolverine oraz Adwokat. W przyszłości Samsung i 20th Century Fox zamierzają poszerzyć zakres współpracy, by stworzyć szerszy system dystrybucji materiałów UHD.

001-curved-uhd-tv-immersive-viewing-experience

Jako lider rynku telewizorów UHD, Samsung aktywnie współpracuje z najlepszymi firmami z branży filmowej w celu stworzenia pionierskiego systemu dystrybucji materiałów UHD, który przyniesie korzyści nie tylko użytkownikom, ale zapewni także naszym partnerom nowe sposoby na poszerzenie swojej roli w rozprowadzaniu materiałów UHD – powiedział Kyungshik Lee, wiceprezes zespołu ds. strategii obsługi klienta w dziale Visual Display Business w Samsung Electronics. – Strategiczna współpraca między firmą Samsung a studiem 20th Century Fox jest doskonałym przykładem tego, jak w naszej branży dążymy do możliwie najsprawniejszego dostarczania materiałów UHD użytkownikom końcowym, starając się jednocześnie jak najszybciej stworzyć pełen ekosystem UHD.

Współpraca z firmą Samsung dała nam jedyną w swoim rodzaju okazję, by zapoznać widzów z całego świata z filmami w jakości Ultra HD – powiedział Mike Dunn, prezes Twentieth Century Fox Home Entertainment. – Jesteśmy skupieni na opracowywaniu rozwiązań, dzięki którym innowacje takie jak jakość Ultra HD trafią ze stoisk na targach CES do domów..

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl