Home / rankingi / Ranking telewizorów: 50-55 cali z największym współczynnikiem kontrastu

Ranking telewizorów: 50-55 cali z największym współczynnikiem kontrastu

Jeżeli kupujemy pralkę za około 2000-2500 zł to jest niemalże regułą, że będzie miała maksymalną prędkość wirowania wyższą niż pralka za 900, czy 1000 zł. Jednakże świat telewizorów rządzi się odmiennymi prawami i nie zawsze drogi telewizor LCD będzie miał głębszą czerń i wyższy kontrast od modelu kosztującego kilka razy mniej. Nie wierzycie? W takim razie sprawdźcie mój ranking telewizorów 50 i 55-calowych.

Dlaczego lepiej kupić telewizor o większym współczynniku kontrastu?

Wyższy współczynnik kontrastu to z reguły ciemniejsza, głębsza czerń, bardziej plastyczny obraz i lepsze wrażenia podczas oglądania w warunkach kina domowego (tj. w ciemnym pomieszczeniu).

Jak widać z wykresu, lider naszego zestawienia kosztuje około 2400 złotych i ma wyższy wspólczynnik kontrastu od telewizorów, za które trzeba zapłacić dużo więcej. Czy jest zatem od nich lepszy? Na pewno pod względem kontrastu, lecz w ogólnej ocenie telewizora trzeba także wziąć pod uwagę jakość odwzorowania kolorów oraz ostrość obrazów ruchomych (ale to już temat na odrębny artykuł).

W każdym razie mam nadzieję, że powyższy ranking pozwoli dokonać wstępnej selekcji, a tym samym znacznie zawęzi (czytaj: ułatwi) wybór wszystkim planującym zakup odbiornika z ekranem o przekątnej 50-55 cali. Ufam, że niniejszy ranking pozwoli też uniknąć przykrych rozczarowań jak zakup tego urządzenia.

Tomasz Chmielewski

zdjęcie: Samsung

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl