Masashi Takiguchi & Hideyuki Furumi Sony Europe
z lewej Masashi Takiguchi, z prawej Hideyuki Furumi
Home / info / Rewolucja w Sony? Oby.

Rewolucja w Sony? Oby.

Najprawdopodobniej na początku marca tego roku firma Sony pokaże nową gamę telewizorów Bravia na rok 2023. Czy ogłosi również zmianę strategii w dziale telewizorów? Tego jeszcze nie wiadomo, choć takowa bardzo by się przydała, bowiem, podobnie jak w przypadku takich marek jak Panasonic, LG czy nawet Samsung, stara strategia się już niestety nie sprawdza – po prostu jest błędna.

Pojawiła się już pierwsza jaskółka, która może (podkreślam: może) zwiastować ww. przeobrażenia strategiczne, a jest nią zmiana na stanowisku szefa Sony Europe. Krótko mówiąc:

  • odchodzi Hideyuki Furumi (na zdjęciu z prawej)
  • na jego miejsce przychodzi Masashi Takiguchi.

Więcej informacji znajdziecie w oficjalnej informacji prasowej.

Komunikat prasowy firmy Sony z 20 stycznia 2023 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Zmiana na stanowisku prezesa Sony Europe

20 stycznia 2023 r.

Firma Sony poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa spółki Sony Europe B.V. (SEU). Kierujący nią obecnie Hideyuki Furumi odejdzie z Sony z końcem marca 2023 r. 1 kwietnia jego miejsce zajmie Masashi Takiguchi, obecny dyrektor europejskiego działu Home Entertainment & Sound i zastępca dyrektora europejskiego działu Imaging Products & Solutions.

Hideyuki Furumi kieruje Sony Europe od kwietnia 2019 r. Jako prezes nie tylko rozwinął dział ET&S (Entertainment, Technology and Services) — wykorzystał także różne sektory działalności i jednostki organizacyjne Sony Europe do całościowego umocnienia marki Sony w Europie. Przed nominacją zajmował różne stanowiska związane ze sprzedażą i marketingiem, User Experience i strategią produktów z wielu kategorii sprzętu powszechnego użytku.

Masashi Takiguchi jest związany z Sony od 1992 roku. Pracował na wielu stanowiskach w strukturach sprzedaży i marketingu w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Dzięki dużemu doświadczeniu, zwłaszcza w dziedzinie konsumenckiego sprzętu do wyświetlania obrazu, stał się współtwórcą sukcesu firmy.

Europa to dla Sony jeden z najważniejszych rynków. Masashi Takiguchi ma duże doświadczenie i silne zdolności przywódcze, dzięki czemu poprowadzi Sony Europe drogą dalszego wzrostu. Pragnę również przekazać gorące podziękowania Hideyukiemu Furumiemu za wieloletnią pracę i nieoceniony wkład w działalność Sony w Europie i na świecie.

— mówi Fumiatsu Hirai, Senior Vice President i Global Sales & Marketing Officer w Sony Corporation.

Miałem szczęście kierować Sony Europe i współpracować z pełnymi pasji koleżankami i kolegami z różnych działów, od elektroniki użytkowej przez rozwiązania profesjonalne po urządzenia półprzewodnikowe. Rozpoczynam teraz nowy etap w życiu, ale nadal będę wspierał Sony jako jeden z największych fanów tej marki.

— mówi Hideyuki Furumi.

Cieszę się, że mogę wprowadzić Sony Europe w kolejną fazę rozwoju. Z przyjemnością myślę zwłaszcza o tworzeniu nowych szans rozwoju rynku w zmieniających się realiach, w których zacierają się granice między rozwiązaniami konsumenckimi a profesjonalnymi. Nadal będziemy starali się przybliżać do klientów, zapewniając im niezrównaną rozrywkę.

— komentuje swoją nominację Masashi Takiguchi

[caption id="attachment_28290" align="alignnone" width="1050"]new boss Sony Europe Masashi Takiguchi Takiguchi-san ma przed sobą ogromne wyzwanie, jakim jest rewitalizacja działu telewizorów Sony. A redakcja TVTEST trzyma kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia.[/caption]

頑張れ滝口さん*

*Powodzenia panie Takiguchi!

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl