Home / info / Ruch z Canonem

Ruch z Canonem

 

Szanowni Państwo! Mam zaszczyt przedstawić pierwszą na świecie kamerę wyposażoną w technologię Dual Pixel CMOS Autofocus. Wcześniej innowację tę zastosowano wyłącznie w lustrzance EOS 70D. Została ona jednak zmodyfikowana i przystosowana do możliwości, jakie oferuje model EOS C100. Zapewnia szybkie i naturalne ostrzenie w sposób zgodny ze stylem zdjęć filmowych, co zdecydowanie poprawia jakość obrazów – zwłaszcza tych w ruchu. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

 

 

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Canon EOS C100 pierwszą kamerą wyposażoną w technologię
Dual Pixel CMOS Autofocus

Warszawa, 6 listopada 2013 r. – Firma Canon ogłosiła dziś aktualizację, która wprowadza technologię Dual Pixel CMOS AF (DAF) do profesjonalnej kamery EOS C100. Ta przełomowa technologia,  która  została po raz pierwszy zastosowana w lustrzance EOS 70D rozszerza możliwości w zakresie tworzenia wideo. Zapewnia szybki, płynny i ciągły autofocus w kamerach z dużą matrycą. EOS C100 to pierwszy model, który oferuje tą technologię i zapewnia jeszcze więcej kreatywnych możliwości podczas codziennej pracy.

Kamera EOS C100 została zaprojektowana pod kątem potrzeb niezależnych operatorów, aby ułatwiać nagrywanie wysokiej jakości wideo. Technologia DAF daje jeszcze więcej twórczej swobody, zapewniając większą dokładność i lepszą kontrolę nad ostrością podczas nagrywania.  To kluczowy element podczas pracy, gdy wykorzystywana jest płytsza głębia ostrości w połączeniu z dużą matrycą i jasnymi obiektywami. Pracujący w trybie ciągłym autofocus jest wspierany przez wszystkie obiektywy Canon EF[1], a  ustawianie ostrości w trybie One-shot AF staje się około dwa razy szybsze z dowolnym spośród 104 dostępnych obiektywów.

ikona wpisu Canon EOS C100

Poprawiona wydajność

Bazująca na matrycy technologia Dual Pixel CMOS AF z detekcją fazy została zaprojektowana, by wspierać nagrywanie wideo, a  kompatybilna matryca CMOS była uwzględniona w pierwotnym projekcie kamery EOS C100. Dzięki zmianom i rozwojowi jaki dokonał się od chwili premiery tego modelu, kamera może teraz zostać zaktualizowana, by zaoferować użytkownikom zwiększoną funkcjonalność i dodatkową wartość.

 

Chociaż bazująca na matrycy technologia Dual Pixel CMOS AF, zastosowana w kamerze, jest podobna do tej wykorzystanej w lustrzance EOS 70D, została przystosowana do możliwości, jakie oferuje model EOS C100. Zapewnia szybkie i naturalne ostrzenie w sposób zgodny ze stylem zdjęć filmowych. Sprawia to, że filmowanie obiektów i utrzymywanie ich w ostrości, nawet w ruchu, nigdy nie było łatwiejsze.

 

Kieran Magee, dyrektor marketingu w Canon Europe komentuje: “Stale pracujemy nad rozwojem innowacyjnych produktów z zakresu przetwarzania obrazu, które jednocześnie oferują naszym klientom ogromną wartość. Jesteśmy dumni z linii produktów Cinema EOS i wsłuchujemy się w potrzeby użytkowników, by rozwijać nasze produkty i pomagać im przekraczać kolejne granice w twórczości. Ta aktualizacja, która wprowadza bazującą na matrycy technologię Dual Pixel CMOS AF jest na to najlepszym dowodem”.

Dostępność

Ta aktualizacja jest opcją płatną i wykorzystuje matrycę Super 35mm, znajdującą się w modelu EOS C100. Będzie realizowana przez sieć Regionalnych Centrów Kompetencyjnych (Regional Competence Centres ;RCC). Spodziewana jest w pierwszym kwartale 2014 roku.[1]Z wyłączeniem obiektywów manualnych; obejmuje linię obiektywów  EF Cinema

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl