professional test & review of 55" Samsung TV of CU8002 series
Home / info / Samsung 55CU8002 – test

Samsung 55CU8002 – test

Największy producent telewizorów na świecie nie ułatwia wyboru nowego telewizora. Potencjalni nabywcy, użytkownicy i konsumenci, zwłaszcza ci, którzy nie śledzą na bieżąco wydarzeń w telewizorowej branży nadal pozostają w przekonaniu, że Samsung produkuje własne matryce LCD do telewizorów, a w swoich telewizorach stosuje wyłącznie panele LCD typu VA.

Nasza recenzja pokazuje coś zupełnie innego – otóż Samsung tak bardzo zapędził się w żonglowaniu matrycami (ang. panel switching), że nie widzi przeszkód aby w swoich tanich modelach instalować matryce „od kogo popadnie”, w tym także od swojego największego rywala, żeby nie powiedzieć „wroga”.

A co z tego wynikło i jaki poziom jakościowy reprezentuje 55-calowy Samsung z podkuledowej serii CU8002, tego dowiecie się z mojej recenzji na portalu Geex.

https://geex.x-kom.pl/recenzje/recenzja-samsung-55cu8002/

TCh

Największy producent telewizorów na świecie nie ułatwia wyboru nowego telewizora. Potencjalni nabywcy, użytkownicy i konsumenci, zwłaszcza ci, którzy nie śledzą na bieżąco wydarzeń w telewizorowej branży nadal pozostają w przekonaniu, że Samsung produkuje własne matryce LCD do telewizorów, a w swoich telewizorach stosuje wyłącznie panele LCD typu VA. Nasza recenzja pokazuje coś zupełnie innego - otóż Samsung tak bardzo zapędził się w żonglowaniu matrycami (ang. panel switching), że nie widzi przeszkód aby w swoich tanich modelach instalować matryce "od kogo popadnie", w tym także od swojego największego rywala, żeby nie powiedzieć "wroga". A co z tego wynikło i jaki poziom…

Samsung 55CU8002

ocena ogólna

kolory cieszą, ale ...

W tanich telewizorach często trzeba wybierać kolory kosztem kontrastu, albo kontrast kosztem kolorów. 55CU8002 żadnym wyjątkiem tutaj nie jest i też zmusza nas do dokonania tego nielubianego wyboru. Mimo to kolory miażdżą większość matryc VA w tej cenie.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl