Samsung 55Q7FN side
Home / info / Samsung 55Q7FN – test

Samsung 55Q7FN – test

Samsung 55Q7FN jest telewizorem 4K z płaskim ekranem o rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli. W telewizorze zastosowano wyświetlacz LCD typu VA o konwencjonalnej strukturze subpikseli RGB. Producentem wyświetlacza jest najprawdopodobniej Samsung Display.

Samsung 55Q7FN subpixels

Spośród czterech serii QLED-ów, to właśnie Q7FN wydaje się oferować najbardziej korzystny stosunek jakości do ceny. Po pierwsze, jest to najtańsza seria, w której mózg i serce telewizora znajdują się w osobnej skrzynce One Connect, dzięki czemu do ekranu biegnie pojedynczy kabel hybrydowy (tj. sygnałowo-zasilający). To unikalne w skali światowej rozwiązanie czyni z modelu 55Q7FN najlepszym telewizorem do powieszenia na ścianie.

Po drugie, mamy tu do czynienia z jednym z najjaśniejszych telewizorów na rynku: w trybie SDR na 55QFN świeci z jasnością aż 653 cd/m^2 i to na planszy 100%, a przecież wiele elcedeków i OLED-ów nie osiąga tej wartości nawet na planszach 5 czy 10%. Z kolei w trybie HDR, na 5% planszy 55Q7FN jest w stanie świecić z jasnością aż 1204 cd/m^2 i, co istotne, utrzymać tę jasność nawet przez całe 3 minuty. To doprawdy świetny wynik ‒ lepszy od flagowego 55Q9FN!

Charakterystyka jasności jest co prawda trochę nierówna …

… ale na szczęście brak jej celowego rozjaśnienia typowego dla 55Q9FN. Nie ulega wątpliwości, że pod względem sprzętowym mamy tu do czynienia z telewizorem po prostu stworzonym do oglądania materiałów HDR.

[…]

Dalszy ciąg recenzji w magazynie „Najlepsze telewizory i soundbary 2018/2019” – do pobrania poniżej.

TCh

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl