Home / informacje prasowe / Samsung chce mikroledów i 8K

Samsung chce mikroledów i 8K

Informacja prasowa firmy Samsung

Samsung intensyfikuje prace nad MicroLED i 8K

W ostatnich dniach czerwca w Los Angeles odbyło się drugie w tym roku spotkanie QLED & Advanced Displays Summit. Samsung, jako gospodarz tego wydarzenia, zaprezentował swoje plany dotyczące rozwoju wyświetlaczy z technologią kropek kwantowych (QLED) i kompletnego ekosystemu 8K. Wśród poruszanych zagadnień pojawiły się także plany marki związane z dostarczeniem technologii MicroLED do telewizorów konsumenckich oraz starania firmy, których celem jest szerokie wprowadzenie technologii HDR do kin.

Szczyt QLED & Advanced Displays zorganizowany został wspólnie przez Samsung i Insight Media, organizację oferującą usługi konsultingowe, która skupia się na branży produkującej wyświetlacze. Podczas spotkania firma Samsung zaprezentowała nowe rozwiązania zastosowane w telewizorach QLED 2018 – od optymalizacji procesów tworzenia obrazu za pomocą technologii HDR10+, aż po automatyczną kalibrację koloru.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. eksperci i influencerzy, którzy na żywo mogli śledzić prezentacje oraz brać udział w dyskusjach na temat obecnych technologii telewizyjnych i rynkowych wyzwań. Pokazy telewizorów QLED przede wszystkim miały pokazać potencjał ulepszonej technologii HDR.

W spotkaniu wzięło udział wielu uznanych ekspertów – od akademików zajmujących się sektorem technologii MicroLED i konsultantów specjalizujących się w integracji HDR w kinematografii, po znanych w branży wyświetlaczy i narzędzi do optymalizacji obrazu specjalistów [jak np. pierwszy z lewej, Martin Fishman z firmy Spectracal – TCh].

Samsung Qled Summit 2018

W konferencji uczestniczyli  także prelegenci i influencerzy z wymienionych poniżej organizacji, którzy poruszali następujące tematy związane z technologią telewizyjną:

  • Ekosystem 8K: Insight Media, Panavision, Samsung Display Company oraz Display Supply Chain Consultants.
  • Kropki kwantowe: Palomaki Consulting, Nanosys, Nanoco oraz Samsung Advanced Research Institute.
  • Wyświetlacze i narzędzia do optymalizacji obrazu: FF Pictures, Samsung Research America, Portrait Displays oraz ColorFront.
  • Kino HDR: Samsung Research America, LightView oraz MKPE Consulting.
  • MicroLED: Fuzhou University, Samsung Electronics, Tesoro Scientific, PlayNitride, Sungkyunkwan University, JBD, Lumiode oraz N-Tech Research.

Więcej informacji o telewizorach QLED firmy Samsung oraz o wydarzeniu QLED & Advanced Display Summit, w tym wykaz prelegentów i sesji, znaleźć można na stronie: www.displaysummit.com/2018-qled-and-advanced-display-summit-at-hollywood.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl