Samsung 65Q8DN
Home / info / Samsungi Q8DN już w sklepach

Samsungi Q8DN już w sklepach

Samsung 65Q8DN

Informacja prasowa firmy Samsung

Samsung Q8D, czyli kolejny QLED z bezpośrednim podświetleniem

Samsung QLED Q8D to nowy model, który uzupełnia serię telewizorów z kropkąami kwantowąymi [ed. TCh] na 2018 rok. Oferuje nowoczesny design, inteligentne funkcje i został wyposażony w bezpośrednie podświetlenie matrycy. W odpowiedzi na rosnący popyt na telewizory wielkoekranowe Q8D jest dostępny w wersji 55-, 65- i 75-calowej[1].

Samsung Q8D, wyróżniający się literką „D” w nazwie, podobnie jak inne telewizory z rodziny QLED, wyświetla kolory o 100 proc. natężeniu [dyskusyjne – TCh]. Dzięki technologii Q HDR 1500, zasilanej przez HDR10+, poszczególne sceny zyskują jeszcze lepszy kontrast i zakres jasności. Telewizor został wyposażony w czterordzeniowy procesor, 10-bitowy panel oraz dwa tunery DVB-T2CS2.

QLED Q8D może pochwalić się bezpośrednim podświetleniem matrycy [liczba stref wyniesie najprawd. 48-50 – TCh]. Technologia ta precyzyjnie kontroluje ilość światła w poszczególnych fragmentach obrazu. Uwydatnia nawet najmniejsze szczegóły, dzięki czemu ciemne obszary stają się ciemniejsze, a jasne – jaśniejsze. W połączeniu z antyrefleksyjną powłoką Ultra Black Elite widzowie mogą liczyć na świetną jakość i kontrast w każdych warunkach oświetleniowych.

„D” jak design

Design telewizora Q8D jest zbliżony do modeli z tegorocznej serii Premium UHD. Ekran jest pozbawiony ramek, co pozwala skupić całą uwagę na oglądanej treści. Dzięki prostemu rozwiązaniu Clean Cable, kable można umieścić w specjalnie wyprofilowanych szczelinach, znajdujących się z tyłu ekranu, a następnie przeprowadzić je przez podstawę telewizora. W ten sposób przewody pozostaną ukryte.

„D” jak Décor

Telewizor Q8D, podobnie jak inne modele z rodziny QLED TV, zachwyca nawet wtedy, kiedy jest wyłączony. Dzięki trybowi Ambient, dopasuje się do domowej przestrzeni[2]. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcie ściany za ekranem i przesłać je do QLED TV, a po chwili telewizor – niczym kameleon – wtopi się w otoczenie. Co więcej, w trybie Ambient można także w spersonalizować wygląd ekranu. Tryb Décor pozwoli wyświetlić wybrane – spośród dostępnych w aplikacji – grafiki, tryb Info umożliwi śledzenie nagłówków informacji, a w trybie Photo na dużym ekranie może będzie wyświetlić własne zdjęcia ze smartofna.

„D” jak domowy ekosystem urządzeń

Inteligentne funkcje Q8D sprawiają, że codzienne korzystanie z domowych urządzeń stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Nowa aplikacja SmartThings[3] na smartfona umożliwia współpracę między telewizorem a pralką czy lodówką. Teraz można sprawdzić, co dzieje się w całym domu bez konieczności wstawania z kanapy. W trakcie oglądania filmu, w prawym górnym roku ekranu, można np. zobaczyć powiadomienia o tym, na jakim etapie jest cykl prania czy też przypomnienia z kalendarza.

„D” jak dodatkowa wartość

Telewizory z serii Q8D, podobnie jak wszystkie modele QLED TV z 2018 roku, dostępne są obecnie w promocji Zwrot Gotówki, w ramach której można odzyskać nawet do 2000 złotych. Regulamin promocji, która zakończy się 5 sierpnia, znajduje się na stronie: www.zwrotgotowki.samsung.pl.

Telewizory QLED Q8D objęte są także promocją Samsung Smart Pack 2018. Tysiące filmów, seriali i najważniejsze wydarzenia sportowe można otrzymać w prezencie. Widzowie mogą wybrać 4 spośród 7 aplikacji: HBO GO (na 3 miesiące), IPLA (na 6 miesięcy), FilmBox Live (na 6 miesięcy), player+ (na 6 miesięcy), VoD Onet (na 6 miesięcy), Showmax (na 6 miesięcy) oraz ELEVEN SPORTS (na 6 miesięcy). Regulamin promocji i szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.smartpack2018.samsung.pl.

[1] Model 75-calowy będzie dostępny w późniejszym terminie.

[2] Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w Trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl