Home / info / Samsung 55Q7F – test

Samsung 55Q7F – test

Samsung 55Q7F jest telewizorem 4K z płaskim wyświetlaczem o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Zastosowano w nim panel LCD typu VA pochodzący od firmy Samsung Display. Subpiksele mają konwencjonalną strukturę RGB.

Poniżej szybka, skrócona ocena tego telewizora:

Samsung 55Q7F jest telewizorem 4K z płaskim wyświetlaczem o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Zastosowano w nim panel LCD typu VA pochodzący od firmy Samsung Display. Subpiksele mają konwencjonalną strukturę RGB. Poniżej szybka, skrócona ocena tego telewizora: Instalacja, menu, pilot, One Connect Opis ww. zagadnień znajduje się w artykule Samsung QLED 55Q7F- pierwsze wrażenia. Wynik pomiarów: Opis pozostałych zagadnień, w tym szczegółowe zestawienie zalet i wad oraz ostateczny werdykt znajdują się na stronie Benchmark.pl. Tomasz Chmielewski  

Samsung QE55Q7F

rozdzielczość statyczna
kolory na wprost
kolory pod kątem
kolory DCI (szeroka paleta)
kontrast
HDR
gradacja i szczegółowość
ostrość ruchu
płynność ruchu
jakość obrazu subiektywnie

Nierówny.

Telewizor dość trudny w ocenie: w pewnych aspektach jest lepszy, w pewnych gorszy, a w jeszcze innych niemal taki sam jak ubiegłoroczne modele KS7000 i KS8000. Kwestia kolorów i niższej niż deklarowana jasności maksymalnej w trybie HDR pozostaje do wyjaśnienia.

Instalacja, menu, pilot, One Connect

Opis ww. zagadnień znajduje się w artykule Samsung QLED 55Q7F- pierwsze wrażenia.

Wynik pomiarów:

UWAGA

Opis pozostałych zagadnień, w tym szczegółowe zestawienie zalet i wad oraz ostateczny werdykt znajdują się na stronie Benchmark.pl.

Tomasz Chmielewski

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl