Home / informacje prasowe / Samsung stawia na design

Samsung stawia na design

Niepowtarzalne stojaki do telewizorów QLED wyłonione w konkursie dla projektantów

Koła pasowe, rośliny, a nawet deska surfingowa znalazły się na liście 15 oszałamiających projektów biorących udział w finale konkursu na unikalne stojaki do telewizorów QLED firmy Samsung.

Firma Samsung połączyła siły z Dezeen, wiodącym magazynem w branży projektowania i architektury, ogłaszając konkurs na innowacyjne stojaki do telewizorów QLED. Wyzwanie postanowiło podjąć ponad 1200 uczestników z 83 krajów, a na każde miejsce zgłosiło się aż 80 chętnych.

Warunkiem dołączenia do konkursu było przedstawienie niepowtarzalnego projektu stojaka do telewizora QLED wraz z biznesplanem zakładającym wprowadzenie go na rynek. Do aktualnego etapu wywalczyło sobie drogę 15 uczestników. Jury ponownie przyjrzy się wytypowanym projektom i spośród nich wybierze pięciu finalistów. Łączna pula nagród wynosi 30 tys. euro.

Ekstrawaganckie projekty

Wśród zgłoszonych prac znalazło się wiele przełomowych projektów, między innymi stojak do telewizora będący jednocześnie doniczką na kwiaty czy przypominający dekoracyjną półkę ekspozycyjną. Inne propozycje wykorzystują układ kół pasowych z przeciwwagą, odnoszą się do duńskiej filozofii „hygge” lub mają kształt deski surfingowej.

Osoby deklarujące chęć udziału w konkursie musiały opracować projekty stojaków skierowane do konkretnych grup odbiorców. Oprócz ekstrawaganckich projektów, wielu finalistów przedstawiło proste, drewniane konstrukcje i wsporniki sufitowe przeznaczone do minimalistycznych wnętrz lub stojaki z kolorowego szkła dostosowane do luksusowo urządzonych pomieszczeń.

Wystawa główna

Pięciu finalistów otrzymało zaproszenie na IFA (Internationale Funkausstellung) 2017, największe w Europie targi elektroniki użytkowej odbywające się w Berlinie w dniach 1-6 września. Ich projekty zostaną zaprezentowane w ramach specjalnej instalacji na stoisku firmy Samsung.

Telewizory Samsung QLED wyróżniają się dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach designem, dzięki czemu świetnie prezentują się w każdym wnętrzu. W ramach tej linii produktów użytkownicy mają do wyboru  modele z płaskim i zakrzywionym ekranem. Mogą także wykorzystać wymienne podstawy – do wybory jest wyglądający niczym nowoczesna rzeźba stojak Gravity, oraz przypominający sztalugę stojak Studio. Wraz z serią telewizorów QLED TV po raz pierwszy ustandaryzowano linię wymiennych stojaków, co oznacza, że każda podstawa jest kompatybilna z telewizorem QLED o przekątnej 55 lub 65 cali, a także z telewizorem The Frame. Dzięki dodatkowym stojakom widzowie mogą dopasować wygląd swojego telewizora do wnętrza i własnych upodobań.

Celem firmy Samsung jest projektowanie pięknych i funkcjonalnych produktów odzwierciedlających niepowtarzalne style życia konsumentów. Współpraca z Dezeen ma na celu znalezienie kolejnego przełomowego akcesorium do telewizorów

-oświadczył HyunSuk Kim, President of the Visual Display Business w Samsung Electronics.

Nasze produkty to nie tylko innowacyjne urządzenia, ale i sposób na stworzenie unikatowego wnętrza.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl