Home / info / Samsung SUR40

Samsung SUR40

To dość dziwne urządzenie wyglądające jak telewizor z doczepionymi nogami to Samsung SUR40.

 

SUR40 jest komputerem wyposażonym w procesor AMD Athlon X2 Dual-Core 245e (2.9GHz) i układ grafiki AMD HD6750M zintegrowanym z 40-calowym dotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920×1080 pikseli.

SUR40 to komercyjne wcielenie idei Microsoft Surface. Dzięki rozwiązaniu PixelSense SUR40 potrafi rozpoznawać do 50 palców, dłoni oraz rzeczy położonych jednocześnie na ekranie. Zdaniem twórców tego rozwiązania piksele wyświetlacza niejako „widzą” co się z nimi styka, a system operacyjny Windows 7 z nakładką Surface błyskawicznie przetwarza i interpretuje te informacje.

SUR40 jest przeznaczony głównie do zastosowań biznesowych między innymi w architekturze, medycynie oraz szeroko pojętym planowaniu i projektowaniu, a także wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba szybkiej i sprawnej prezentacji wiedzy oraz wymiany poglądów.

Cena urządzenia to w przybliżeniu 27.000 złotych (8400 USD), a od 17 listopada można je zamawiać w następujących krajach:

Arabia Saudyjska, Austria, Australia, Belgia, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Hong Kong, Indie, Irlandia, Kanada, Katar, Korea Południowa, Niemcy, Norwegia, Singapur, Szwajcaria, USA, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Więcej informacji tutaj.

© TV TEST

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl