Home / info / Czy Samsung szykuje broń przeciw OLED-om LG?

Czy Samsung szykuje broń przeciw OLED-om LG?

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w dziedzinie OLED-ów. Jak wiadomo, w tym roku koreański gigant stawia mocno na swoje telewizory SUHD, czyli Spektakularne, Superaśne, S-jakkolwiek-świetnie-by-je-zwał UHD (przetestowałem już 55-calowy model z serii JS9000 tutaj). Pomimo tego, Samsung po cichu przymierza się do powrotu na rynek telewizorów OLED i zagarnięcia dla siebie jak największej części OLED-owego rynku, który teraz należy niepodzielnie do LG.

Skąd to wiemy? Otóż Samsung złożył w Korei wniosek o rejestrację kilku znaków towarowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież koreański czebol składa rocznie dziesiątki, jeśli nie setki takich wniosków, gdyby nie same znaki towarowe – a te są wielce wymowne.

Wnioski dotyczą następujących określeń:

  • Super UHD OLED,
  • Ultra Super OLED,
  • Samsung Super Ultra OLED,

 

suoledfinal2
Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać logo telewizorów Super Ultra OLED.

 

  • Ultra OLED,
  • Super UHD.

Ochrona znaków towarowych nie jest darmowa, a wniosków nie składa się dla zabawy. W Korei wstępne rozpatrzenie tego typu wniosku zajmuje około 5 miesięcy, a po następnych dwóch znaki podlegają rejestracji, o ile nie ma protestów i odwołań. W branży aż huczy od plotek, że nowe super telewizory Samsunga wejdą do sprzedaży w październiku lub listopadzie br., czyli niedługo po tegorocznych targach IFA, na których Samsung zamierza rewelacyjne Super Ultra OLED-y pokazać. Czyżby zatem czekała nas nowa SUOLED-owa rewolucja październikowa? Pażijom, uwidzim.

suhd
Czyżby najlepsze obecnie telewizory SUHD Samsunga ustąpią miejsca Super Ultra OLED-om tego samego producenta? Wszystko wskazuje na to, że tak. W każdym razie przekonamy się o tym jeszcze w tym roku.

 

  

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl