Home / info / Samsung z nagrodami

Samsung z nagrodami

iF designJakość urządzeń elektronicznych można porównywać wprost, niejako wymiernie, poprzez zestawienie parametrów i możliwości, ale niebagatelne znaczenie dla użytkowników ma wygląd i ergonomia. Producenci, dostrzegając zróżnicowane gusta, potrzebę oryginalności i wyrażenia własnej indywidualności użytkownika, starają się więc przyciągać uwagę klientów także i wyglądem zewnętrznym, zwłaszcza, że jak pokazują badania, dla niektórych grup odbiorców wygląd ma szczególnie duże znaczenie. I nic w tym dziwnego, skoro  elektroniczne gadżety stanowią często element codziennej garderoby lub umeblowania salonu. Pewnym wyznacznikiem wartości estetycznych i walorów użytkowych są konkursy oceniające wzornictwo produktów użytkowych. A zdobyte laury przyczyniają się niewątpliwie do promocji produktu i marki.
W tym roku sporym plonem nagród może pochwalić się Samsung, który właśnie zgarnął  48 (w tym 7 złotych) nagród iF Design. 39 nagród zostało przyznanych za najlepsze wzornictwo produktów, 5 za styl komunikacji, a 4 za koncepcję projektów.

iF Design Awards należy do najbardziej prestiżowych konkursów tego typu, a jego pierwsza edycja odbyła się w 1953 r. w Niemczech. Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach: wzornictwo produktów, styl komunikacji, wzornictwo opakowań, architektura wnętrz i profesjonalna koncepcja. Międzynarodowe, złożone z ekspertów jury ocenia zgłoszone produkty pod kątem jakości wzornictwa, zastosowanych materiałów oraz innowacyjności. Złote nagrody przyznaje się 75 produktom.

Samsung_HU9000Jesteśmy zaszczyceni, że International Forum Design doceniło nasze zaangażowanie w zakresie wyjątkowego wzornictwa produktów, dzięki któremu użytkownicy mogą w nowy sposób korzystać z technologii – powiedział B.K. Yoon, President and CEO, Samsung Electronics – Będziemy nadal podejmować wyzwania i zaskakiwać branżę, oferując użytkownikom z całego świata intrygujące wzornictwo i intuicyjne produkty.

Złote nagrody iF otrzymały następujące produkty:

  • Zakrzywiony telewizor UHD (HU9000) – połączenie optymalnego promienia krzywizny i krystalicznie czystego obrazu tworzy efekt panoramiczny i daje poczucie większej głębi, wzmocnione intensywnością i wyrazistością kolorów.
  •  Gear VR – gogle do wirtualnej rzeczywistości zapewniają maksymalny komfort i umożliwiają oglądanie wirtualnej rzeczywistości w wersji dwu- i trójwymiarowej, w trybie widoku 360 stopni lub obrazu panoramicznego, zoptymalizowanego do współpracy z wyświetlaczem Quad HD Super AMOLED smartfona Galaxy Note 4 o przekątnej 5,7 cala.
  • Gear Circle – dzięki inteligentnemu, modnemu i unikatowemu wzornictwu urządzenie Gear Circle w nowatorski sposób ułatwia codzienne życie. Jego atutem jest także instynktowna i wygodna obsługa. Zakładane na szyję bezprzewodowe słuchawki Bluetooth są wyposażone w magnetyczne zapięcie i umożliwiają stałe utrzymywanie łączności.
  • Drukarka A3 (MX4) – MX4 to zaprojektowana pod kątem wygody użytkownika drukarka, w której zestaw przycisków do sterowania skomplikowanymi funkcjami zastąpiono zintegrowanym tabletem z ekranem o przekątnej 10,1 cala i wysoko cenionym interfejsem Samsung Smart UI, dzięki któremu obsługa urządzenia stała się prosta i szybka.
  • Design Story Toolkit (WW9000) – to wizualizacja filozofii i wartości wzornictwa pralki WW9000 cechujących się harmonijnym połączeniem formy z funkcją. Zestaw posłużył do zaprezentowania ponadczasowości wzornictwa cyfrowych AGD marki Samsung.
  • Zakrzywiona powierzchnia – ekran o zakrzywionej powierzchni to potwierdzenie zaangażowania firmy Samsung w innowacyjne wzornictwo dostarczające wrażeń w szerszym wymiarze niż tylko poprawa funkcjonalności lub estetyki. Wyprofilowany kształt zapewnia lepszą ergonomię i wygodny chwyt oraz maksymalizuje użyteczność wyświetlacza, który zachodzi na krawędź telefonu.
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl