Home / info / Samsung 55AU8002 v6 – test

Samsung 55AU8002 v6 – test

To będzie chyba mój najkrótszy test w historii. Po prostu muszę ochłonąć po tym, co zobaczyłem.

Czy w sklepach są Samsungi z matrycami od LG? Tak, są. Niestety, już są.

Kilka dni temu będąc przelotnie w sklepie MediaMarkt przyłożyłem do ekranu Samsunga 55AU8002 przenośny mikroskop (który zawsze mi towarzyszy w czasie eskpad do tego typu przybytków sprzętu RTV). To, co zobaczyłem, sprawiło, że zjeżyly mi się włosy na głowie, a serce zabiło mocniej.

[caption id="attachment_26710" align="alignnone" width="1000"] tak właśnie wygląda pod mikroskopem matryca Samsunga 55AU8002[/caption]

Okazało się, że Samsung wyposażył swój 55-calowy model z serii AU8002 w matrycę IPS i to w dodatku od swojego arcywroga firmy LG!

Matrycę, dodajmy, niskokontrastową, czyli nienadającą się do oglądania w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, czyli w warunkach domowego kina.

Uważaj zatem na ten telewizor, bowiem niektórzy sprzedawcy w ramach tzw. „upsellingu”, czyli mówiąc potocznie wciskania klientom towaru większego i droższego mogą Ci polecić zakup 55-calowego telewizora zamiast 50-calowego.

„No i co z tego” – zapytacie. Ano to, że nieświadomy i niedoinformowany frajer, który przyszedł do sklepu po wysokokontrastowy model 50-calowy wyjdzie z niego z niskokontrastowym ekranem 55-calowym!

Czy różnica jest aż tak znaczna?

Tak, jest bardzo duża. Oto dowód: z lewej VA z kontrastem ok. 4000:1, z prawej IPS z kontrastem ok. 900:1.

jaki telewizor do kina domowego

Tak więc drogi miłośniku domowego kina omijaj 55AU8002 szeroooookim łukiem i zamiast niego kup sobie model 50-calowy. No chyba, że z jasną szarością Ci do twarzy (wężykiem, wężykiem).

Recenzję wysokontrastowego Samsunga 50AU8002 znajdziesz poniżej.

https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-samsung-50au8002/

Quod erat demonstrandum.

TCh

To będzie chyba mój najkrótszy test w historii. Po prostu muszę ochłonąć po tym, co zobaczyłem. Czy w sklepach są Samsungi z matrycami od LG? Tak, są. Niestety, już są. Kilka dni temu będąc przelotnie w sklepie MediaMarkt przyłożyłem do ekranu Samsunga 55AU8002 przenośny mikroskop (który zawsze mi towarzyszy w czasie eskpad do tego typu przybytków sprzętu RTV). To, co zobaczyłem, sprawiło, że zjeżyly mi się włosy na głowie, a serce zabiło mocniej. Okazało się, że Samsung wyposażył swój 55-calowy model z serii AU8002 w matrycę IPS i to w dodatku od swojego arcywroga firmy LG! Matrycę, dodajmy, niskokontrastową, czyli…

Samsung 55AU8002

ocena ogólna

niezła heca

Lepiej kup 50AU8002.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl