Sharp 60UI9362
Home / info / Sharp 60UI9362 – test

Sharp 60UI9362 – test

Telewizory marki Sharp wyposażone (przynajmniej niektóre, jak testowany model) w wyświetlacze LCD z kraju kwitnącej wiśni (na zdjęciu poniżej) …

Sharp 60UI9362 LCD panel subpixels

… nadal kręcą niektórych konsumentów. Czy 60-calowy model z serii UI9 jest jednakże w stanie nawiązać równorzędną walkę z konkurencją?

Co dobrego można powiedzieć o Sharpie z serii 60UI9362? Że ma nowoczesny wygląd? Tak jest. Że jest smukły?

Sharp 60UI9362 side profile

Zgadza się. Że oferuje atrakcyjną cenę za każdy cal przekątnej ekranu? Tak, to niewątpliwie prawda. No dobrze, ale co z parametrami odpowiedzialnymi za jakość obrazu?

HDR? Z wynikiem na poziomie 265 cd/m^2 na pewno nie ma mowy o zobaczeniu materiałów 4K HDR takimi „jak je kolorysta stworzył”.

Sharp 60UI9362 HDR luminance

Matryca 60Hz także nie poprawia sytuacji w dziedzinie ostrości ruchu.

Jakie są zatem zalety i wady tego modelu?

Tego dowiecie się z mojego testu.

Tomasz Chmielewski

W teście wykorzystano program SpectraCal CalMAN firmy Portrait Displays.

Telewizory marki Sharp wyposażone (przynajmniej niektóre, jak testowany model) w wyświetlacze LCD z kraju kwitnącej wiśni (na zdjęciu poniżej) ... ... nadal kręcą niektórych konsumentów. Czy 60-calowy model z serii UI9 jest jednakże w stanie nawiązać równorzędną walkę z konkurencją? Co dobrego można powiedzieć o Sharpie z serii 60UI9362? Że ma nowoczesny wygląd? Tak jest. Że jest smukły? Zgadza się. Że oferuje atrakcyjną cenę za każdy cal przekątnej ekranu? Tak, to niewątpliwie prawda. No dobrze, ale co z parametrami odpowiedzialnymi za jakość obrazu? HDR? Z wynikiem na poziomie 265 cd/m^2 na pewno nie ma mowy o zobaczeniu materiałów 4K HDR…

Sharp 60UI9362

ocena ogólna

Tani, ale ...

45 złotych to atrakcyjna cena za cal przekątnej ekranu. Jest to jednakże cena, która wynika z wyboru komponentów nie mających niestety pozytywnego wpływu na takie aspekty jakości obrazu, jak np. ostrość obiektów ruchomych, czy jasność obrazu w trybie HDR.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl