Home / info / Sharp i cyfryzacja

Sharp i cyfryzacja

W związku z rychłą cyfryzacją telewizji, Sharp proponuje odbiorniki, które zdaniem firmy najlepiej sprawdzą się w odbiorze sygnału tego typu. Firma szczególnie poleca modele LC-32LD135 oraz LC-60LE740.

Więcej informacji w poniższym komunikacie prasowym.

Wprowadzanie telewizji cyfrowej w Polsce nabiera tempa, telewizory Sharp pomogą wydobyć pełnie możliwości korzystania z cyfrowych kanałów.

Wraz z wyłączeniem nadajników naziemnej telewizji analogowej i przejściem na telewizję cyfrową wielu Polaków stanęło przed koniecznością zakupu nowego telewizora lub specjalnego dekodera pozwalającego oglądać programy na starszych odbiornikach. Tylko pierwsza opcja, czyli telewizor z dekoderem DVB-T MPEG-4, pozwala na wykorzystanie pełni możliwości, jakie oferuje telewizja nadawana cyfrowo. Choć wszystkie telewizory dostępne w ofercie firmy Sharp pozwalają cieszyć się nowymi możliwościami, dwa z nich są szczególnie polecane, jako modele do odbioru telewizji naziemnej.

Model LC-32LD135 o przekątnej ekranu wynoszącej 32 cale, to wysokiej jakości i atrakcyjny cenowo telewizor wyposażony w całą gamę użytecznych funkcji.

Sharp LC-32LD135E b

Wbudowana nagrywarka (PVR USB) i odtwarzacz multimedialny USB pozwalają korzystać z materiałów multimedialnych wszelkiego typu: filmów, muzyki i zdjęć, a także nagrywać ulubione programy bezpośrednio z telewizji na podłączony dysk lub pamięć USB. Ponadto telewizor odznacza się doskonałą jakością obrazu, dzięki zastosowaniu technologii Direct LED, sprawiającą, że obraz na ekranie jest podświetlony równomiernie, a czerń jest głębsza niż w zwykłych ekranach LCD.

Sharp LC-32LD135E a

Rozdzielczość ekranu to Full HD, dzięki czemu możemy cieszyć się najwyższą jakością obrazu programów HD np. telewizji publicznej. Cena tego telewizora to
1299,- PLN.

Nowa telewizja cyfrowa to także dobry pretekst, by zmienić ekran na większy. Część programów już dziś nadawana jest w jakości HD, a z czasem ich liczba będzie ulegała zwiększeniu. By docenić tę zmianę, potrzebna jest duża matryca potrafiąca wyświetlić obraz w wysokiej rozdzielczości. Telewizor AQUOS LC-60LE740 posiada ekran o przekątnej 60 cali (152 cm), który sprawi, że telewidzom nie umknie żaden szczegół oglądanego programu, a wrażenia podczas oglądania transmisji DVB-T będą zbliżone do kinowych.

Sharp LC-60LE740

Telewizor wykorzystuje najnowocześniejsze technologie przetwarzania obrazu opracowane przez firmę Sharp. Pozwala to zapewniać doznania na najwyższym poziomie. Obraz o naturalnych kolorach jest jak rzeczywisty, wyróżnia go wysoki kontrast i naturalna głębia oraz plastyka. Co więcej, mimo dużych rozmiarów, modele AQUOS LE740 są energooszczędne, zużywając w przybliżeniu tyle prądu, co telewizor LCD o przekątnej 32” sprzed dwóch lat. Telewizor ten zgodny jest ze standardem 3D, a dodatkowo potrafi przekształcać obrazy 2D do trybu 3D. Model 60LE740 wyposażony jest w funkcję AQUOS NET+ (aplikacje internetowe oraz otwarta przeglądarka www) oraz funkcje odtwarzacza multimedialnego i DLNA w sieci domowej. Mimo dużego rozmiaru cena LC-60LE740 wynosi około 5499,- PLN.

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl