Sonos DTS
Home / informacje prasowe / Nareszcie! Sonosy z obsługą DTS

Nareszcie! Sonosy z obsługą DTS

Kto czekał cierpliwie, ten się doczekał. Szkoda tylko, że androidowcy znowu zostali użytkownikami drugiej kategorii (zob. ostatni akapit komunikatu prasowego). A kiedy wreszcie Trueplay na Androida, Sonos?

Mimo wszystko, dzięki Sonos. To ważna aktualizacja.

Komunikat prasowy firmy Sonos z 16 XI 2021 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Sonos udostępnił dziś aktualizację oprogramowania, która wprowadza nowe funkcje oraz mechanizm dekodowania dźwięku w systemie DTS Digital Surround. Użytkownicy mogą pobrać nową wersję z menu ustawień aplikacji Sonos.

Coraz więcej osób woli cieszyć się najnowszymi produkcjami filmowymi w domu niż w kinie. Dlatego Sonos ułatwia odbiór ulubionych treści z dźwiękiem doskonałej jakości. Dzięki obsłudze standardu DTS Digital Surround, użytkownicy jeszcze intensywniej doświadczą emocji z filmów z płyt Blu-ray lub dźwięku ulubionych gier z konsol obecnej generacji.

Aktualizacja wprowadza następujące ulepszenia do aplikacji Sonos (nie dotyczą one wersji S1):

– DTS Digital Surround: Obsługa dekodowania dźwięku w standardzie DTS Digital Surround na głośnikach Sonos Arc, Beam (Gen 1 i Gen 2), Playbar, Playbase oraz Amp podczas korzystania z aplikacji Sonos. Użytkownicy mogą natychmiast sprawdzić czy odtwarzana treść jest strumieniowana w DTS Digital Surround.

Sonos DTS

– Tryb oszczędzania energii dla głośników Roam i Move: Gdy ustawienie to zostanie włączone, przenośne głośniki automatycznie będą całkowicie wyłączały się po 30 minutach bezczynności. Dzięki temu wydłużony zostaje czas pracy na baterii nawet do 30 dni w przypadku głośników Move i 70 dni dla modelu Roam. Po wyłączeniu użytkownik może po prostu włączyć głośniki z powrotem za pomocą fizycznych przycisków na urządzeniu.

– Ustawienia korektora dźwięku na ekranie odtwarzanego utworu. Podczas przesyłania muzyki, użytkownicy systemu iOS mogą teraz dostosować ustawienia korektora (takie jak tony wysokie, basy i głośność) na ekranie w aplikacji Sonos. Aby uzyskać do niego dostęp, wystarczy dotknąć suwaka głośności i po prawej stronie kliknąć „Ustawienia”. W nadchodzących miesiącach funkcja ta zostanie udostępniona również dla systemu Android.

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl