Sony 49WE755
Home / testy / Sony 49WE755 – test

Sony 49WE755 – test

Sony KDL-49WE755 jest telewizorem wyposażonym w wyświetlacz LCD o przekątnej 49 cali i rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli (Full HD).

Jest to największy i najbardziej zaawansowany telewizor Full HD marki Sony z gamy modelowej na rok 2017.

Wyświetlacz LCD ma konwencjonalną budowę RGB, natomiast struktura subpikseli oraz parametry panelu (IPS) świadczą, że jest to najprawdopodobniej matryca chińskiej firmy BOE.

Sony 49WE755 lcd panel from BOE

A oto wynik testu:

Ciąg dalszy testu na stronie benchmark.pl

Tomasz Chmielewski

Sony KDL-49WE755 jest telewizorem wyposażonym w wyświetlacz LCD o przekątnej 49 cali i rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli (Full HD). Jest to największy i najbardziej zaawansowany telewizor Full HD marki Sony z gamy modelowej na rok 2017. Wyświetlacz LCD ma konwencjonalną budowę RGB, natomiast struktura subpikseli oraz parametry panelu (IPS) świadczą, że jest to najprawdopodobniej matryca chińskiej firmy BOE. A oto wynik testu: Ciąg dalszy testu na stronie benchmark.pl Tomasz Chmielewski

Sony KDL-49WE755

rozdzielczość statyczna
kolory na wprost
kolory pod kątem
kolory DCI (szeroka paleta)
kontrast
HDR
gradacja i szczegółowość
ostrość ruchu
płynność ruchu
jakość obrazu subiektywnie

Bardzo przeciętny.

Czy szeroka paleta barw, bardzo niskie opóźnienie sygnału, brak degradacji kolorów pod kątem oraz obsługa HDR są w stanie zrekompensować niski kontrast, bardzo niską ostrość obrazów ruchomych (panel 60Hz), brak upłynniania ruchu, brak regulacji balansu bieli i spore błędy odwzorowania barw? Moim zdaniem raczej nie.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl