Home / info / Sony + FIFA = Mistrzostwa Piłkarskie w 4K

Sony + FIFA = Mistrzostwa Piłkarskie w 4K

Jeżeli interesujesz się piłką nożną i chcesz ją oglądać w najlepszej możliwej jakości, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

 

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Oficjalny film z mistrzostw świata FIFA World Cup™ 2014 będzie zawierał materiał w formacie 4K.

Sony Corporation („Sony”) i FIFA (Fédération Internationale de Football Association) poinformowały o planowanej współpracy nad różnymi inicjatywami 4K, które będą realizowane podczas mistrzostw świata FIFA World Cup™ 2014. Obejmą one produkcję oficjalnego filmu FIFA World Cup™ 2014 w formacie 4K Ultra HD oraz całościową realizację w formacie 4K trzech meczów. Inicjatywy te przyczynią się do dalszego rozwoju treści 4K. Najważniejsza impreza światowego futbolu odbędzie się w Brazylii od 12 czerwca do 13 lipca.

Sony 4K 05

Sony, będące oficjalnym partnerem FIFA, oferuje szeroki wachlarz produktów 4K — od rozwiązań studyjnych i sprzętu profesjonalnego po zgodną z 4K elektronikę użytkową, w tym telewizory, projektory do kina domowego i kamery. Firma dostarcza ponadto unikatowe i kompleksowe rozwiązania obejmujące wszystkie aspekty produkcji 4K na żywo, od rejestracji obrazu przez obróbkę materiału po jego emisję i wyświetlanie. Aby przyspieszyć rozwój formatu 4K, Sony i FIFA zamierzają wspólnie podjąć następujące inicjatywy:

Sony 4K 03

  • Sony i FIFA wspólnie wyprodukują w formacie 4K oficjalny film mistrzostw świata FIFA World Cup 2014 („Oficjalny film 4K”). Na filmie znajdą się wybrane mecze, w tym finał. Po zakończeniu mistrzostw świata Oficjalny film 4K będzie rozpowszechniany w Internecie przez FIFA za pośrednictwem serwisów z treściami 4K.
  • Podczas mistrzostw świata FIFA wykorzysta profesjonalny sprzęt Sony 4K w swoim systemie do produkcji na żywo 4K. System ten posłuży do sfilmowania jednego meczu z 1/8 finału (który odbędzie się 28 czerwca), jednego ćwierćfinału (4 lipca) oraz finału (13 lipca) na Estadio do Maracanã w Rio de Janeiro. Sony zapewni FIFA szeroko zakrojoną pomoc techniczną, obejmującą opracowanie systemu do produkcji na żywo 4K. Do filmowania mistrzostw świata FIFA World Cup 2014 wykorzystane zostaną różnorodne produkty i rozwiązania Sony, takie jak kamery transmisyjne 4K CineAlta™ PMW-F55, wieloportowy rejestrator audiowizualny PWS-4400, monitor LCD 4K PVM-X300 i mikser wieloformatowy 4K MVS-7000X (z możliwością zmiany). Nagrany materiał 4K posłuży do montażu oficjalnego filmu 4K.
  • Goście odwiedzający stanowiska Sony zlokalizowane na wybranych stadionach mistrzostw świata oraz na organizowanych przez FIFA w Brazylii publicznych pokazach HD „FIFA Fan Fest™” będą mogli oglądać zwiastuny promujące Oficjalny film 4K, wyprodukowane w formacie 4K/60p i zawierające materiał z meczów.
  • Zwiastuny 4K/60p promujące Oficjalny film 4K będą również prezentowane na telewizorach BRAVIA 4K w salonach ekspozycyjnych Sony oraz punktach sprzedaży detalicznej, w tym salonach Sony Store.
Sony na FIFA World Cup 2014

 

Bardzo cieszymy się, że podczas mistrzostw świata FIFA World Cup, będących jedną z największych światowych imprez sportowych, możemy zaoferować widzom zupełnie nową jakość doznań wizualnych

— mówi Soichi Kawachi, wiceprezes Sony odpowiedzialny za współpracę z FIFA.

Wykorzystując we współpracy z FIFA naszą najnowocześniejszą technologię 4K oraz zaawansowane produkty i rozwiązania, możemy zaoferować całkowicie zniewalające wrażenia, których źródłem będzie głębia i intensywność obrazu 4K, a w rezultacie oddać emocje towarzyszące meczom w Brazylii.

Sony 4K 06

FIFA ma piękną kartę w historii wykorzystania innowacji na tej sztandarowej imprezie

— mówi dyrektor FIFA TV Niclas Ericson.

Naszą intencją jest stworzeniem fanom piłki nożnej z całego świata najlepszych warunków do oglądania i przeżywania meczów. Cieszymy się zatem perspektywą współpracy z Sony przy włączaniu technologii 4K do naszych planów produkcji. 4K zapewnia widzom z całego świata nowy jakość oglądania i otwiera nowy rozdział w historii transmisji imprez sportowych. 

Sony 4K 01

 

Sony 4K 02

Podczas tegorocznych mistrzostw świata Sony i FIFA wykorzystają doświadczenia zdobyte w ramach licznych próbnych produkcji 4K. Posłużą one do utrwalenia emocjonujących momentów, szybkości i energii spotkań piłkarskich na najwyższym światowym poziomie. Technologia 4K pozwoli z niespotykaną dotąd precyzją uchwycić dynamizm padających bramek, mimikę twarzy zawodników i emocje kibiców. W rezultacie widz będzie mógł czuć się jak na stadionie. W dalszej perspektywie Sony i FIFA zintensyfikują współpracę w dziedzinie produkcji 4K, tak aby widowisko i emocje towarzyszące mistrzostwom świata FIFA World Cup 2014 mogły być udziałem jeszcze szerszego kręgu widzów z całego świata.

Sony 4K 04

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl