Home / info / Niesamowite! Sony liderem rynku Ultra HD!

Niesamowite! Sony liderem rynku Ultra HD!

Wygląda na to, że w siedzibie Sony poleje się dziś szampan, bowiem japońska firma zajęła pozycję lidera na rynku telewizorów Ultra HD (4K). Jak podaje DisplaySearch, ze sprzedaży samych telewizorów UHD firma Sony wygenerowała w pierwszej połowie roku przychody w wysokości 185 mln dolarów. Biorąc pod uwagę przychody całego sektora telewizorów UHD równe 490 mln USD, daje to firmie Sony pozycję lidera z niemal 38% udziałem w rynku.

rynek UHD
udziały w rynku telewizorów Ultra HD w pierwszej połowie br.

Firma Sony ma obecnie w ofercie 3 telewizory Ultra HD:

Sony nie zamierza jednakże spocząć na laurach. Za tydzień, na targach IFA w Berlinie Sony zaprezentuje 2 nowe telewizory Ultra HD z ekranami 55 i 65 cali. Będą to tańsze wersje modeli 55X9005 i 65X9005, a obniżkę kosztów uzyskano m.in. w drodze rezygnacji z rozbudowanego i kosztownego systemu głośników (po 8 w każdym telewizorze 55/65X9).

 

Nie wiadomo jeszcze, jakie oznaczenia nosić będą nowe modele, ale my stawiamy na KD-55X8005 i KD-65X8005. Telewizory te wejdą do sprzedaży w IV kwartale br.

KOMENTARZ: wysoka pozycja Sony w sektorze telewizorów Ultra HD wcale nas nie dziwi. Stratedzy Sony umiejętnie wyczuli koniunkturę na nowym rynku i zaoferowali 3 atrakcyjne telewizory. Poza tym, KD-55X9005, którego test znajdziecie w II numerze TV TEST (do kupienia pojutrze) naprawdę nam się podobał.

© TV TEST 2013

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl