Home / technika / Tako rzecze Sony: mamy najszybszą na świecie kartę SD do zapisu filmów 4K

Tako rzecze Sony: mamy najszybszą na świecie kartę SD do zapisu filmów 4K

Firma Sony ogłosiła dziś, że wprowadza na rynek najszybsze na świecie karty pamięci SD z serii SF-G. Karty są przeznaczone do zapisu filmów 4K.

Biuro Prasowe Sony Polska – 22 luty 2017 r.
  • Najszybsze na świecie karty SD przeznaczone do zapisu filmów 4K i serii zdjęć z lustrzanek cyfrowych z prędkością do 299 MB/s[i]
  • Szybkie przesyłanie danych dzięki zwiększeniu prędkości odczytu do maksymalnie 300 MB/s[ii]
  • Oprogramowanie pozwalające odzyskać przypadkowo skasowane zdjęcia i filmy

Nieosiągalna dotąd szybkość

Firma Sony, od lat produkująca nośniki zapisu do urządzeń profesjonalnych, wykorzystała swoje doświadczenie do powiększenia oferty zaawansowanych kart pamięci o bardzo szybkie modele, do maksimum zwiększające wydajność aparatu. Nowo wprowadzone, najszybsze na świecie karty pamięci SD z serii SF-G doskonale uzupełnią zaawansowaną lustrzankę cyfrową lub aparat bezlusterkowy. Po zainstalowaniu w urządzeniu zgodnym ze standardem UHS-II pozwalają zapisywać dane z prędkością do 299 MB/s, co w praktyce oznacza możliwość wykonania długiej serii zdjęć o wysokiej rozdzielczości.

Nowe karty są dostępne w wersjach o pojemności 32, 64 i 128 GB. Dzięki niezrównanej prędkości zapisu umożliwiają szybsze opróżnienie bufora aparatu i eliminują ryzyko utraty ważnych, niepowtarzalnych ujęć.

Opracowany przez Sony algorytm obecny w nowych kartach SD zapobiega spadkowi prędkości zapisu nawet przy utrwalaniu kolejnych serii zdjęć, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni na nich polegać.

Kolejny atut stanowi bardzo duża prędkość odczytu danych: do 300 MB/s. W przypadku wykorzystania kart w nowych czytnikach możliwe jest więc bardzo szybkie przesyłanie dużych ilości danych do komputera — i usprawnienie pracy w środowiskach profesjonalnych.

Rosnące możliwości lustrzanek cyfrowych i aparatów bezlusterkowych, w tym opcja ciągłej rejestracji zdjęć w wyższej rozdzielczości i nagrywania filmów 4K, rodzą zapotrzebowanie na pojemniejsze, szybsze i bardziej niezawodne karty pamięci

— mówi Romain Rousseau, menedżer ds. marketingu produktu na rynku europejskim.

Seria SF-G to świadectwo naszych nieustannych dążeń do zapewnienia zawodowym fotografom i pasjonatom pełnej oferty nośników o bardzo dużej wydajności, które pozwolą do maksimum wykorzystać potencjał posiadanego aparatu.

Doskonała ochrona

Produkty SD firmy Sony odznaczają się dużą niezawodnością i trwałością. W zapewnieniu bezpieczeństwa zapisanych materiałów pomagają takie cechy, jak wodoodporność czy ochrona przed oddziaływaniem ładunków statycznych. Jeśli dojdzie do przypadkowego skasowania zdjęć, to program Sony File Rescue pozwala szybko odzyskać usunięte fotografie i filmy, w tym obrazy w formacie RAW oraz pliki wideo 4K XAVC-S.

MRW-S1: najszybszy czytnik kart do serii SF-G

Razem z serią SF-G firma Sony wprowadza nowy czytnik kart pamięci MRW-S1. Pozwala on szybko przesyłać duże ilości danych z kart SD z serii SF-G do komputera, a przez to zasadniczo zwiększa efektywność pracy po zakończeniu zdjęć. To niewielkie urządzenie jest wyposażone w port USB SuperSpeed (USB 3.1 I generacji) typu A, który można bezprzewodowo połączyć z komputerem i przesyłać pliki szybciej niż przy wykorzystaniu gniazda na karty SD w komputerze.

Nowe karty pamięci SD z serii SF-G trafią do sklepów w marcu 2017 r. Sprzedaż czytnika kart MRW-S1 rozpocznie się w kwietniu 2017 r.

Dalsze informacje o ofercie kart SD Sony, w tym serii SF-G, można uzyskać pod adresem https://www.sony.pl/electronics/nosniki-danych/t/karty-sd

[i] Według stanu na 22 lutego 2017 r.

[ii] Prędkość przesyłania danych zależy od używanego urządzenia, systemu operacyjnego i warunków użytkowania.

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl