Home / info / Sony otwiera nowe studio w Anglii

Sony otwiera nowe studio w Anglii

O planach Sony związanych z techniką 4K pisaliśmy już tutaj. Tym razem japońska korporacja poinformowała o planach otwarcia nowego Ośrodka Filmów Cyfrowych w Europie.  Ośrodek o nazwie Digital Motion Picture Centre powstanie w Wielkiej Brytanii, w studio Pinewood w Buckinghamshire. Otwarcie przewidziano na koniec września br. Więcej informacji poniżej.

 

komunikat prasowy

 

 

Otwarcie nowego centrum DMPC(E) pokazuje, że Sony zamierza wspierać twórców filmów w wykorzystywaniu nowych technologii cyfrowych

Firma Sony zapowiedziała dziś otwarcie nowego Digital Motion Picture Centre w Europie — w samym centrum produkcji filmowej, na terenie Pinewood Studios w Buckinghamshire (Wielka Brytania). Centrum DMPC(E), które zostanie otwarte jeszcze latem tego roku, będzie pełnić funkcję ogólnobranżowego ośrodka szkoleniowo-informacyjnego w zakresie najnowszych kamer firmy Sony w połączeniu ze sposobami organizacji pracy stosowanymi przez partnerów, którzy wyznaczają nowe standardy w kinematografii.

Sony Pinewood (6)

Będzie to ośrodek przeznaczony dla szerokiej społeczności produkcyjnej — operatorów filmowych, ekip filmowych, wypożyczalni sprzętu, ośrodków postprodukcji oraz niezależnych operatorów. Będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat najnowszych technik i sprzętu, a także zdobyć praktyczne doświadczenia w zakresie różnych elementów łańcucha produkcyjnego. Będą mogli brać udział w zaplanowanych kursach i swobodnych dyskusjach.

Nowe centrum będzie miejscem, gdzie członkowie europejskiej społeczności produkcyjnej będą mogli się spotkać, poznać najnowsze technologie i podzielić się doświadczeniami

— mówi Katsunori Yamanouchi, wiceprezes firmy Sony Professional Solutions Europe.

Sony Pinewood (5)

Centrum będzie czerpać ze wspólnego doświadczenia firmy Sony, jej partnerów oraz sieci sprzedaży Sony Professional Solutions Specialist, a także wykorzystywać kamery Super 35 mm z rodziny produktów CineAlta™ firmy Sony, w tym przełomowy model F65 oraz nowe modele F55 i F5. Istotną rolę będą odgrywać najnowocześniejsze narzędzia do kompleksowej organizacji pracy w technologii 4K oraz ekrany 4K i HD do wyświetlania obrazów w środowisku profesjonalnym i domowym.

Firma Sony posiada ogromne sukcesy w produkcji wiodących technologii, w tym pierwszej na świecie kamery 24P

— mówi Peter Sykes, Strategic Technology Manager w firmie Sony.

Panuje coraz bardziej powszechne przekonanie, że wydajność nowych kamer, jak F65 i F55, otwiera zupełnie nowe możliwości kreatywne w zakresie najwyższej jakości projektów filmowych i telewizyjnych w technologiach 4K, 2K i HD. Centrum ma za zadanie ułatwić twórcom i ekipom produkcyjnym dostęp do technologii, wiedzy specjalistycznej oraz doświadczenia, są jest efektem wieloletnich wysiłków.

Będzie to nie tylko centrum szkoleniowe, ale również ośrodek, z którego firma Sony będzie czerpać wiedzę na temat wymagań użytkowników w celu udoskonalania swojej produkcji.

Sony Pinewood (4)

Aby odnieść sukces, firma Sony musi śledzić kluczowe wskaźniki branżowe i coraz bardziej unowocześniać swoją produkcję rozwiązań cyfrowych

— wyjaśnia Katsunori Yamanouchi.

Naszym celem jest rozpowszechnienie nowych, wspaniałych technologii i umożliwienie wszystkim w branży korzystania z nowych możliwości kreatywnych. Jesteśmy bardzo podekscytowani otwarciem centrum DMPC(E) na terenie Pinewood Studios, które jest wyrazem naszego zaangażowania we wsparcie innowacyjności w zakresie rozrywki kinowej i telewizyjnej.

Darren Woolfson, Group Director of Technology, Pinewood Studios Group:

Pinewood Studios Group jest jednym z wiodących dostawców usług studyjnych i powiązanych usług dla ogólnoświatowej branży filmowej i telewizyjnej, a także miejscem powstania najbardziej udanych filmów i seriali w historii. Bardzo się cieszymy, że firma Sony wybrała Pinewood Studios jako lokalizację swojego nowego europejskiego centrum, dzięki któremu twórcy filmów będą mogli w najlepszy możliwy sposób wykorzystać nowe, ewoluujące technologie.

Otwarcie centrum DMPC(E) zaplanowano na koniec września 2013 r.

Sony Pinewood (7)

Więcej o Sony Professional: www.pro.sony.eu

Twitter @sonyproeurope / www.twitter.com/sonyproeurope

Sony oferuje zintegrowany świat rozrywki łączący elektronikę użytkową, rozwiązania mobilne, muzyki, filmy, gry i Sony Entertainment Network, zajmując pozycję jednej z wiodących marek konsumenckich na świecie.

Sony jest producentem innowacyjnego sprzętu audio-wideo, przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Sony słynie ze swoich urządzeń audiowizualnych, takich jak telewizory LCD High Definition BRAVIA™, cyfrowe aparatyCyber-shot™, kamery Handycam®lustrzanki cyfrowe „α” (wym. alfa), Xperia™ Tablet i odtwarzacze MP3 Walkman®, jak również z komputerów osobistych VAIO™ iprofesjonalnego sprzętu studyjnego HD3D.

Więcej informacji o Sony Europe można znaleźć pod adresem www.sony-europe.com. Więcej informacji o Sony Corporation: www.sony.net.

„Sony”, „WALKMAN”, „VAIO”, „Cyber-shot”, „Handycam”, „α”, „BRAVIA” i „Xperia” są zastrzeżonymi znakami handlowymi lub znakami handlowymi Sony Corporation. Wszystkie inne znaki handlowe lub zastrzeżone znaki handlowe stanowią własność odpowiednich właścicieli.

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl