Home / informacje prasowe / Sony powiększa ofertę TV 4K o trzy nowe serie

Sony powiększa ofertę TV 4K o trzy nowe serie

Firma Sony właśnie udostępniła informację o trzech seriach tanich telewizorów 4K:

  • XG83
  • XG80
  • XG70

Szczegóły poniżej w oficjalnej informacji prasowej.

Uwaga! Szczegółowy opis całej gamy telewizorów Sony na rok 2019 znajdziecie TUTAJ.

Informacja prasowa firmy Sony

Sony powiększa ofertę telewizorów o trzy nowe serie 4K HDR

Nowe telewizory 4K HDR firmy Sony wyróżniają się doskonałą jakością obrazu i bogactwem funkcji smart

Firma Sony ogłosiła, że w 2019 r. wprowadzi na rynek trzy nowe serie telewizorów: XG83, XG80 i XG70. W każdej z nich znajdą się modele z ekranami różnej wielkości, dostosowane do różnorodnych rozmiarów i aranżacji wnętrz. Dzięki najnowszym technologiom obrazu i dźwięku firmy Sony telewizory te będą kuszącą propozycją dla każdego, kto pragnie zakosztować nadzwyczajnych wrażeń zapewnianych przez obraz 4K HDR.

Sony 49XG8305

W serii XG83 wykorzystano procesor Sony 4K HDR X1™ z technologiami Object-based HDR remaster i Super Bit Mapping™ HDR, których zadaniem jest zwiększanie głębi, wzbogacanie faktur i nadawanie obrazowi naturalnej kolorystyki. W rezultacie uzyskano dokładniejszy, wyjątkowo realistyczny obraz o większej maksymalnej jasności.

Aby zapewnić widzom jeszcze intensywniejsze przeżycia, we wszystkich czterech seriach wykorzystano firmowy system przetwarzania obrazu Sony. Technologia 4K X-Reality™ PRO interpoluje i wyostrza obraz, nadając mu jakość zbliżoną do 4K i ujawniając dodatkowe detale sceny. Zadaniem technologii TRILUMINOS™ Display jest natomiast wierne zreprodukowanie każdego koloru we wszystkich jego odcieniach. Elegancki, atrakcyjny wygląd to z kolei zasługa ramki ekranu — wykonanej z aluminium (XG83) lub [highlight color="yellow"]plastiku – TCh[/highlight] o wyglądzie szczotkowanego aluminium (XG80, XG70) — oraz stylowych podstaw pozwalających ukryć przewody.

Sony 55XG8005

Nabywcy serii XG83 i XG80 będą mogli korzystać z funkcjonalności smart platformy Sony Android TV, w tym serwisu Google Play™ i dostępnych w nim aplikacji YouTube™, Netflix, Prime Video i innych1. Aby telewizor — i cały dom — stały się jeszcze bardziej inteligentne, w modele z serii XG83 i XG80 wbudowany jest Asystent Google. Wystarczy więc wypowiedzieć do pilota odpowiednie polecenie, a Asystent Google pomoże w zaplanowaniu dnia, wyszuka treści lub włączy film, program telewizyjny itp.2Telewizory z serii XG70 mają natomiast wbudowaną przeglądarkę internetową. Doskonale spisują się także przy oglądaniu seriali oraz filmów przesyłanych strumieniowo z popularnych serwisów. Dwa z nich, Netflix i YouTube3, można włączyć jednym naciśnięciem przycisku.

Dostępne wielkości ekranu:

XG83: 43″, 49″ (TCh: nie wiadomo, czy 120 czy tylko 60Hz; w roku 2018 seria XF83 wykorzystywała wyświetlacze klasy 120Hz)

XG80: 43″, 49″, 55″, 65″, 75″ (TCh: na 100% 60Hz).

XG70: 43″, 49″, 55″, 65″ (TCh: na 100% 60Hz)

Sony 65XG7005

W celu uzyskania dalszych informacji, dat rozpoczęcia sprzedaży oraz cen zapraszamy do odwiedzenia lokalnej strony internetowej Sony:

XG83: http://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg8305-series

XG80: http://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg8096-series

XG70: http://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg7002-series

Dostępność zależy od regionu.

Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.

Specyfikacja pilota zależy od regionu i modelu telewizora.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl