Home / info / Sony uskrzydla

Sony uskrzydla

15 i 16 października w warszawskim Teatrze Wielkim-Operze Narodowej odbyło się niezwykłe przedstawienie. Sony zostało partnerem technologicznym tego wyjątkowego spektaklu Red Bull Flying Bach. Podczas przedstawienia sztuka uliczna połączyła się z klasyką. Można było usłyszeć dźwięki muzyki Jana Sebastiana Bacha i obejrzeć pokazy breakdance’a. Więcej na ten temat przeczytacie w poniższej informacji prasowej.

 

 

 

informacja prasowa

 

 

 

 

 

 

 

15 i 16 października 2013 po raz pierwszy w historii zawita do Polski jedyne w swoim rodzaju show, w którym kultura wysoka i muzyka poważna zmierzą się ze sztuką uliczną. Sony będzie partnerem technologicznym tego niepowtarzalnego przedstawienia.

Współpraca Sony i Red Bull przy projekcie Flying Bach to wspaniały przykład historii Hi-Fi w najlepszym wydaniu, połączonej z muzyką klasyczną i nowoczesnym tańcem. Na mocy umowy o partnerstwie Sony udostępniło organizatorom przedsięwzięcia szereg produktów do wykorzystania podczas przygotowań do premiery. W ich skład wchodziły między innymi smartfony Xperia Z1, Xperia Tablet Z, najnowsze słuchawki z serii MDR-10 i MDR-XB910 oraz telewizory BRAVIA serii W.

MDR-XB910

Sony regularnie wspiera ciekawe, niestandardowe i awangardowe inicjatywy. W przypadku Red Bull Flying Bach mamy do czynienia z unikalnym połączeniem klasyki i nowoczesności, a także wzajemnym przenikaniem się dwóch dziedzin, jakimi są sztuka i technologia. – skomentował Piotr Papaj, Rzecznik Prasowy polskiego oddziału Sony. – Spektakl notuje ogromne zainteresowanie na całym świecie. Cieszymy się, że teraz będą mogli zobaczyć go również widzowie z Polski – dodaje.

 

Red Bull Flying Bach jest niezwykłym pojedynkiem dwóch odmiennych kultur , który przewróci do góry nogami świat muzyki klasycznej i udowodni, że te dwa światy wcale nie muszą się wykluczać. W tym międzynarodowym spektaklu muzyczno-tanecznym wystąpią czterokrotni mistrzowie świata z grupy Flying Steps, którzy ubarwiają szalonymi figurami „Dobrze temperowany klawesyn” Jana Sebastiana Bacha. Hiphopowe akrobacje i genialne melodie wielkiego kompozytora przełamują granicę pomiędzy muzyką poważną, a sztuką miejską. Dyrektorem artystycznym Red Bull Flying Bach jest uznany pianista, dyrygent i reżyser operowy – Christoph Hagel. Dzięki jego pracy, udało się przełożyć strukturę twórczości Bacha na współczesny, zrozumiały dla hiphopowych tancerzy język. Christian Hagel wspólnie z tancerzami zdobył renomowaną nagrodę za pracę w dziedzinie muzyki klasycznej „ECHO Klassik Sonderpreis 2010”.

MDR-XB910

Spektakle odbędą się 15 i 16 października 2013 w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

1

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl