Home / informacje prasowe / Streaming gier w telewizorach LG

Streaming gier w telewizorach LG

Producentom konsol to się raczej nie spodoba …

Komunikat prasowy firmy LG z 18 XI 2021 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

LG zapowiada wprowadzenie usługi streamingu gier w chmurze NVIDIA GeForce NOW na Smart TV z systemem webOS

2021-11-18

Niesamowite wrażenia z gier dzięki aplikacji GeForce NOW dostępnej po raz pierwszy na Smart TV

Spółka LG Electronics ogłosiła współpracę z firmą NVIDIA, w ramach której stanie się pierwszym producentem telewizorów, który opracował aplikację na Smart TV, umożliwiającą korzystanie z wiodącej usługi streamingu gier w chmurze GeForce NOW na telewizorach LG z systemem webOS.* […] Obecnie jest ona dostępna na NVIDIA SHIELD, komputerach z systemem Windows, urządzeniach z systemem macOS, Chrome OS, Android i urządzeniach iPhone i iPad z przeglądarką Safari. Usługa GeForce NOW pozwala graczom rozpocząć grę na telewizorach LG i kontynuować ją na prawie każdym posiadanym urządzeniu.

Aplikacja będzie dostępna w wersji beta od tego tygodnia w sklepie LG Content Store w wybranych modelach telewizorów LG 4K OLED, QNED Mini LED i NanoCell 2021 na 80 rynkach.* Aplikacja umożliwi posiadaczom kompatybilnych telewizorów LG na natychmiastowe korzystanie z biblioteki ponad 35 darmowych gier, wymagających jedynie kompatybilnego kontrolera, bez dodatkowego sprzętu.

Wśród gier znajdują się hity, takie jak Rocket League i Destiny 2, a także tytuły takie, jak Strażnicy Galaktyki Marvela i Crysis Remastered Trilogy , wszystkie strumieniowane w maksymalnej rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.Aby podnieść poziom responsywności rozgrywek i cieszyć się wysokiej jakości grafiką gracze z dostępem do usługi GeForce NOW w wersji Priority uzyskują dostęp do najbardziej zaawansowanej platformy do ray-tracingu i technologii sztucznej inteligencji, w strumieniowym przesyłaniu z serwerów NVIDIA RTX w centrach danych na całym świecie.

Połączenie usługi GeForce NOW i telewizora LG OLED zapewni wciągającą rozgrywkę w najlepszym wydaniu. […]

Klienci LG oczekują najlepszych gier na dużym ekranie.  Partnerstwo z marką NVIDIA w celu udostępnienia usługi GeForce NOW właścicielom telewizorów LG jest oznaką naszego zaangażowania w dostarczanie najlepszych wrażeń z gier na telewizorach LG z systemem webOS.

Lee Sang-woo, starszy wiceprezes ds. korporacyjnej strategii biznesowej w firmie LG Electronics Home Entertainment

* Pełna lista kompatybilnych modeli telewizorów zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

** NVIDIA GeForce NOW w wersji beta jest w pełni funkcjonalna bez ograniczeń dotyczących funkcji i usług.

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl