Home / info / Duży sukces LG

Duży sukces LG

Ładny samochód? To najnowsza Tesla 3. Z całkowicie elektrycznym napędem. Zaprezentowana kilka dni temu (31.03.2016) tak bardzo spodobała się klientom, że w ciągu trzech dni niemal 280 tysięcy osób dokonało przedpłaty. Oznacza to, że Tesla Motors zainkasowała zaliczki o łącznej wartości niemal 280 milionów dolarów (1000$ każda). I to za auto, które będzie można kupić dopiero w 2017 roku. Nieźle!

Jak podaje Agencja Reutera, z sukcesu Tesli skorzysta także koncern … LG. Otóż w Tesli zastosowano duży, poziomy wyświetlacz pełniący rolę zintegrowanej tablicy zegarów, nawigacji, klimatyzacji i systemu audio. A kto dostarczy ten wyświetlacz? Sharp? Samsung? Chińczycy? Żaden z nich, tylko właśnie LG Display będąca jedną ze spółek koncernu LG. Reuters podaje, że:

LG Display będzie wyłącznym dostawcą centralnego, ponad 15-calowego wyświetlacza do modelu 3.

To duży sukces LG, który jest tym bardziej słodki, że w procesie rywalizacji odpadł jeden z „dużych” konkurentów. Czy chodzi o Samsunga, czy też może Sharpa? Nie wiadomo. Nie wiadomo także, jakiego rodzaju wyświetlacze wybrała Tesla: OLED, czy raczej LCD IPS . Jednakże ze względu na koszt oraz lepsze radzenie sobie z wyświetlaniem długotrwałych obrazów statycznych bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja (LCD).

A oto jak wygląda Tesla 3 z zewnątrz i wewnątrz (zdjęcia pochodzą z serwisów The Verge i Carscoops):

Ceremonię prezentacji Tesli 3 można obejrzeć w poniższym filmie. Dla osób bardzo ceniących swój czas jest jeszcze skrócona, 5-minutowa wersja tego filmu na samym końcu niniejszego artykułu. Miłego oglądania.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl