Home / info / Tajemniczy 75-calowiec za 17000 zł

Tajemniczy 75-calowiec za 17000 zł

Gdy z Maciejem Koperem ze skalibrujtv.pl byliśmy na tegorocznych targach IFA w Berlinie, nie zapomnieliśmy odwiedzić stoiska aktualnego lidera rynku TV – firmy Samsung. Oczywiście jak na prawdziwych wideomaniaków przystało nie poprzestaliśmy na samym oglądaniu. Wyposażeni w przenośny sprzęt szpiegowski (Maciej w lupę o dużym powiększeniu, ja w mikroskop USB i netbooka) przemierzaliśmy stoiska w poszukiwaniu potencjalnych ofiar naszej ciekawości – najnowszych modeli telewizorów. Chcieliśmy podejrzeć strukturę subpikseli najnowszych matryc LCD i OLED, aby znaleźć odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu firmy polegają na obcych (tj. nie własnych) wyświetlaczach, zwłaszcza Ultra HD. O ile na innych stoiskach nie mieliśmy problemów z przykładaniem mikroskopu do ekranów telewizorów, to już na stoisku Samsunga, przy najnowszym 75-calowym modelu z serii 6, hoża hostessa nie pozwoliła nam na to. Trzeba przyznać, że Samsung dobrze pilnuje swojego know-how. Powstaje pytanie, co takiego skrywa w sobie 75-calowy UE75F6300 (na zdjęciu poniżej) skoro z takim zapałem broniono go przez zakusami ciekawskich kinomaniaków?

_IGP8895

Pomimo niemożności zobaczenia matrycy w powiększeniu stawiamy na matrycę MVA identyczną jak w przetestowanym w drugim numerze TV TEST modelu UE75ES9000.

Jak się okazuje, model UE75F6300 jest dla Samsunga bardzo ważny, bowiem firma zdecydowała się wypuścić osobny komunikat prasowy poświęcony temu właśnie telewizorowi. Co prawda wydaje się nam, że chyba popełniono błąd zamieszczając niewłaściwe zdjęcia, ale nic nie szkodzi, bowiem poniżej możecie przeczytać oficjalną informację zilustrowaną zdjęciami, które wykonaliśmy bezpośrednio na IFA. Zapraszamy do lektury.

[AKTUALIZACJA 21.10.2013: firma Samsung potwierdziła dzisiaj, że zamieszczone na jej stronie zdjęcia są właściwe.]

 

KOMUNIKAT PRASOWY


 

Samsung Slim LED Smart TV seria F6300 – 75 cali fascynującego obrazu

Smukła linia, niezwykłe możliwości i doskonała jakość ogromnego obrazu – tak można opisać telewizor z serii Smart TV F6300. Olbrzymi ekran o przekątnej 75 cali otacza cienka ramka, a całą obudowę wykonano w stylistyce One Design, nadającej lekkość całej konstrukcji. Samsung Smart Hub z setką polskich aplikacji i tysiącami filmów oraz funkcja S-recommendation zapewnią rozrywkę o każdej porze.

_IGP8896
Pierwszy z prawej to właśnie Samsung UE75F6300

Wydarzenia sportowe, koncerty muzyczne czy też rodzinne seanse filmowe – telewizor z tak dużym ekranem zapewni niesamowite wrażenia i będzie ozdobą salonu. Napędzany dwurdzeniowym procesorem zapewni doskonały obraz dzięki takim rozwiązaniom jak HyperReal Engine, gwarantujące doskonałą ostrość obrazu, czy Wide Color Enhancer Plus, która powoduje wyświetlanie w pełni naturalnych kolorów.

Telewizor wyposażono w wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki któremu podłączysz go do swojej domowej sieci  i uzyskasz dostęp do najbogatszej oferty polskojęzycznych aplikacji w Samsung Smart Hub oraz do olbrzymich zasobów sieci Internet. Dostęp do Internetu to także możliwość wyboru z ponad 80 tysięcy filmów, seriali i programów rozrywkowych, które można znaleźć w serwisach VOD takich jak ipla, iplex.pl, Strefa VoD, VoD Onet, Andrino, TVN player, VoD.TVP.PL, Cineman, czy Filmbox Live. Wybór interesującego programu telewizyjnego ułatwi funkcja S-recommendation, która podpowiada, jakie filmy i programy telewizyjne cieszą się największa popularnością wśród innych użytkowników.

_IGP8897

Telewizory Samsung Smart TV F6300 doskonale współpracują z urządzeniami mobilnymi. Wykorzystując technologię SmartView, możemy sterować funkcjami urządzenia za pośrednictwem dedykowanych aplikacji na smartfony i tablety. Funkcja ta umożliwia także klonowanie ekranu, czyli oglądanie programu wyświetlanego aktualnie w telewizorze na urządzeniach z aplikacją SmartView (smartfony i tablety z rodziny Samsung Galaxy). 

_IGP8987
W ofercie Samsunga nie brakuje też mniejszych ekranów: na zdjęciu 65-calowy model z serii 8000.

Wbudowany moduł Wi-Fi, komplet niezbędnych złącz, wśród których znajdziemy cztery złącza HDMI oraz trzy USB, sprawiają, że telewizor serii F6300 doskonale sprawdza się jako multimedialne centrum domu – zarówno do oglądania filmów z odtwarzacza Blu-Ray, komputera czy twardego dysku podłączonego do telewizora. Na tak dużym ekranie gra na konsoli z przyjaciółmi będzie prawdziwą przyjemnością, a przeglądania zdjęć z wakacji w rodzinnym gronie pozwoli skupić uwagę na szczegółach, które zazwyczaj umykają na małym ekranie komputera. Dodatkowo, funkcja Eco Sensor wyczuwająca intensywność oświetlenia w pomieszczeniu dostosuje jasność obrazu, gwarantując nam oszczędność energii i komfort oglądania.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 16 999 PLN

© TV TEST 2013

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl