Home / informacje prasowe / TCL 8K za 16000 zł w sklepach

TCL 8K za 16000 zł w sklepach

Firma TCL właśnie wprowadziła na nasz rynek swoje najdroższe telewizory. Są to dwa modele 8K z serii X92:

  • 65-calowy 65X925 za ok. 13000 złotych oraz
  • 75-calowy 75X925 za ok. 16000 złotych.

Co takiego oferują oba telewizory dowiecie się z oficjalnej informacji prasowej poniżej. Dodam, że oficjalny, najprawdopodobniej pierwszy pokaz nowych modeli w Polsce będzie miał miejsce 19 listopada 2021 r. w fabryce TCL w Żyrardowie.

UWAGA! W informacji jest błąd-literówka: w sprzedaży nie będzie modelu 76-calowego, lecz 75-calowy.
Komunikat prasowy firmy TCL z 9 XI 2021 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Nowy telewizor TCL z serii X92 Mini LED 8K wchodzi do sprzedaży

[…] Do sklepów wchodzi właśnie najnowszy model telewizora TCL z serii X92 z technologią Mini LED, która precyzyjnie odzwierciedla idealne kolory i zapewnia wspaniały kontrast.

[Warszawa, 9 listopada 2021 r.]: Firma TCL nie ustaje w dążeniach do bycia liderem w dziedzinie ekranów Mini LED. Wprowadzana właśnie do sprzedaży seria X92 dzięki zastosowaniu technologii Mini LED ze znacznie większą ilością mniejszych diod LED, zachwyca jednorodnym podświetleniem, wysoka jasnością i doskonałym kontrastem.

Seria telewizorów TCL 8K Mini LED X92 nie tylko daje możliwość odtwarzania materiałów w rozdzielczości 8K, ale poprzez zastosowanie zaawansowanych algorytmów AI oferuje użytkownikom skalowanie treści do najwyższej rozdzielczości. […]

Obraz i dźwięk najwyższej klasy

Sprawdzona technologia QLED w serii X92, w połączeniu z innowacyjną matrycą Mini LED, gwarantuje pokrycie zakresu kolorów w 100%. Odzwierciedla szeroką paletę barw i nadaje niezwykłą głębię w pełni zanurzając widza w każdej scenie i w każdej chwili, a precyzyjne podświetlenie Mini LED zapewnia niesamowicie szczegółowy obraz.

Aby zapewnić najwyższe doznania dźwiękowe i w pełni wykorzystać technologię Dolby Atmos®, seria X92 została również wyposażona w system 2.1 z wbudowanym subwooferem, który stworzony został we współpracy z wiodącą w tym obszarze firmą Onkyo. Oszałamiający dźwięk opływa i wypełnia całe pomieszczenie, dzięki czemu użytkownicy mają wrażenie jakby zostali umieszczani są w samym środku akcji ulubionego filmu, programu lub gry.

Niesamowite szczegóły obrazu i uderzająca jasność dzięki 8K HDR PREMIUM 1000

HDR PREMIUM 1000 zapewnia znacznie lepsze wrażenia w zakresie High Dynamic Range z uderzającą jasnością, wyjątkową szczegółowością w cieniach oraz żywymi kolorami. Dzięki maksymalnej jasności na poziomie 1000 nitów, doskonale odwzorowuje wszystkie szczegóły również w jasnych partiach obrazu, a także gwarantuje doskonałe wrażenia z oglądania ulubionych filmów i programów nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

Seria X92 obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty HDR: HDR10, HDR HLG, HDR10+, HDR DOLBY VISION i DOLBY VISION IQ zapewnia doskonałe odwzorowanie obrazu oraz kompatybilność ze wszystkimi usługami i źródłami treści.

Niezrównane wrażenia dla graczy

Seria X92 to również szereg udogodnień dla graczy. W skład pakietu Game Master Pro wchodzą wysoka rozdzielczość, matryca 100 Hz i zgodność ze standardami HDMI 2.1, co pozwala na grę w 4K/120FPS, zmienna częstotliwość odświeżania (Vrr/FreeSunc Premium), automatyczny trym redukcji opóźnień (ALLM) i eARC, a także Wi-Fi 6. Wszystko po to, by zapewnić widzom najlepszy z możliwych do osiągnięcia dźwięk i płynny obraz w programach telewizyjnych, filmach oraz grach.

Kamera

Dzięki kamerze Magic Camera telewizor umożliwia sterowanie nie tylko głosem, ale również obsługę gestami. A zainstalowanie Aplikacji Google Duo pozwala na prowadzenie rozmów video z bliskimi bez wstawania z kanapy.

System Google TV

Nowa seria X92 działa na najnowszym, najbardziej zaawansowanym systemie Google TV, pozwalającym na przeglądanie wszystkich dostępnych treści z aplikacji dobranych specjalnie dla użytkownika. Umożliwia również integrację z pozostałymi funkcjami takimi jak asystent, smart home, zdjęcia, gry w chmurze (Google Stadia) i inne.

Połączenie wiodących w branży technologii firmy TCL – Mini LED, 8K i QLED z ofertą rozrywkową agregowaną przez system Google TV sprawia, że seria X92 pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do niezliczonej ilości filmów, seriali i gier oszałamiającej jakości audio i video.

O technologii Mini LED

Firma TCL po raz pierwszy zaprezentowała swoją technologię Mini LED na telewizorach w 2018. Rok później rozpoczęła masową produkcję i wprowadziła na rynek pierwsze na świecie telewizory z serii Mini LED X10 i 8 (dla rynku amerykańskiego), a w 2020 roku umieściła Mini-LED na szkle, wprowadzając technologię Vidrian Mini LED. Rok później na targach CES została zaprezentowana najnowsza technologia TCL OD Zero Mini LED, która minimalizuje odległość między warstwą podświetlenia Mini LED, a warstwą wyświetlacza LCD do 0 mm.

Dostępność

Seria X92 dostępna będzie w sprzedaży w sklepach sieci Media Expert i Neonet w wariantach 65” i 76”.

O TCL Electronics

TCL Electronics to szybko rozwijająca się firma, zajmująca się elektroniką użytkową i wiodący gracz w globalnej branży TV. Utworzona w 1981 r. firma TCL działa obecnie w ponad 160 krajach. Według danych OMDIA, firma w 2 kwartale 2020 r. zajęła 2 miejsce pod względem wielkości sprzedaży na światowym rynku TV. TCL specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, od odbiorników telewizyjnych po produkty audio i inteligentne rozwiązania dla domu.

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl