Home / info / TCL goni Samsunga

TCL goni Samsunga

Oficjalne dane od badającej rynek firmy Omdia pokazują, że w roku 2022 na rynku telewizorów zaszły ważne zmiany. Otóż firma TCL prześcignęła LG pod względem liczby sprzedanych telewizorów. Ten wynik zapewnił TCL drugie miejsce pod względem udziałów w światowym rynku telewizorów. Oto szczegóły:

  1. Samsung 19,6%
  2. TCL 11,7%
  3. LG 11,69%
  4. Hisense 10.5%
  5. Xiaomi 6.2%
  6. Sony (b.d.)

Co ciekawe, różnica pomiędzy nr 2 (TCL) a nr 3 (LG) wyniosła zaledwie 30.000 telewizorów, ale pozwoliło to TCL-owi wyprzedzić koreańskiego rywala. Ponadto, to że TCL będzie doganiać rywali nie jest żadną tajemnicą, a to, że z czasem przegoni także Samsunga pozostaje moim zdaniem tylko kwestią czasu (pisałem o tym w artykule Co tam, panie, w TCL).

Zwracam jednakże uwagę, że są to dane dotyczące liczby sprzedanych telewizorów, na której to podstawie określono udziały w rynku dla ww. marek. Problem w tym, że choć TCL sprzedał więcej telewizorów od LG, to jednak Koreańczycy osiągnęli większe przychody z ich sprzedaży. Dlaczego tak jest, nietrudno odgadnąć. Otóż średnia cena telewizora sprzedawanego przez TCL jest znacznie niższa od średniej ceny telewizora sprzedawanego przez LG. Inaczej mówiąc, dzięki droższym OLED-om LG osiągnęło większy przychód ze sprzedaży i zajęło II miejsce za Samsungiem:

  1. Samsung 29,7%
  2. LG 16,7%
  3. TCL 9,4%

Jak widać, pomimo sukcesu ilościowego, pod względem struktury sprzedaży (tj. udziału droższych modeli w miksie) TCL ma jeszcze sporo do odrobienia.

Chińska firma dość głośno informowała o swoim niepodważalnym sukcesie, chociaż w formie, która pozostawiła trochę do życzenia. Otóż oficjalny komunikat formy TCL w sprawie zajęcia drugiego miejsca na rynku telewizorów w ogóle nie podaje, czy chodzi o dane w ujęciu ilościowym, czy wartościowym.

Komunikat prasowy firmy TCL z 24 II 2023 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego nie oznacza, że akceptujemy jakiekolwiek stwierdzenia i sformułowania w nim zawarte.

Warszawa, 24 lutego 2023

TCL zajmuje drugie miejsce pod względem udziału w światowym rynku producentów telewizorów według raportu niezależnej firmy analitycznej OMDIA

Firma TCL, jeden z dominujących graczy w globalnym przemyśle telewizyjnym i wiodąca marka elektroniki użytkowej, według raportu OMDIA, zajęła drugie miejsce wśród globalnych producentów telewizorów na świecie pod względem udziału w rynku (w okresie od stycznia do grudnia 2022).

TCL 2nd place TV market 2022

Jednocześnie z danych zawartych w raporcie wynika, że w tym samym okresie sprzedaż 98-calowych telewizorów TCL znacząco wzrosła, pozycjonując markę na pierwszym miejscu w kategorii producentów oferujących telewizory 98-calowe.

Na początku roku na targach CES w Las Vegas firma TCL jako pionier technologii Mini LED zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w technologii wyświetlaczy i osobistych urządzeń inteligentnych. Dodatkowo, telewizory TCL Mini LED 4K C835 oraz C935 zostały uhonorowane tytułem CES® 2023 Innovation Awards.

W tym roku pojawi się nowa seria telewizorów Mini LED w dużych rozmiarach, co umożliwi zastosowanie jeszcze większej liczby diod Mini LED z tysiącem stref lokalnego przyciemniania, co zapewni niesamowity kontrast, jasność, a także wysoką szczegółowość obrazu dzięki wykwintnemu algorytmowi kontroli światła w bardzo wymagających warunkach oświetleniowych.

Oczekiwana seria 2023 Mini LED i QLED TV firmy TCL będzie dostępna w Europie jeszcze tej wiosny.

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl