Home / informacje prasowe / TCL wprowadza pierwszy na świecie telewizor QLED z Androidem

TCL wprowadza pierwszy na świecie telewizor QLED z Androidem

TCL WPROWADZA JEDYNY NA ŚWIECIE TELEWIZOR Z TECHNOLOGIĄ QLED, SYSTEMEM ANDROID I Z BEZKONKURENCYJNYM SYSTEMEM UDŹWIĘKOWIENIA JBL

MODELE SERII X2 XESS BĘDĄ DOSTĘPNE W WERSJI 65- CALOWEJ I 55-CALOWEJ

Berlin, 31 sierpnia 2017. TCL, trzeci największy producent telewizorów na świecie, ogłosił w dniu dzisiejszym premierę swojego nowego flagowego produktu serii XESS. To X2 [w Polsce ten model będzie nosił oznaczenie X9 – TCh] – jedyny na świecie telewizor z technologią QLED i Android i z bezkonkurencyjnym systemem udźwiękowienia JBL.

TCL 65X2

Dzięki designowi 360° i dostarczanym przeżyciom wizualnym X2 to pod każdym względem telewizor wyjątkowy. Właściwie nie ma ramy, a jego oszczędny design pozwala skupić się na niezwykle wysokiej jakości obrazu. Oparte na technologii Quantum Dot rozwiązanie QLED  sprawia, że X2 wyświetla bogatszą gamę kolorystyczną w oszałamiającym szczególe i przy kontraście zoptymalizowanym technologią Ultra Micro Dimming. W ten sposób widz zyskuje obraz o kinowej jakości, o fantastycznych kolorach i subtelnych przejściach od pełnej jasności do całkowitej ciemności, dzięki reakcjom w gamie barw na 10-bitowym ekranie. Telewizor X2 korzysta z dobrodziejstw technologii HDR Pro, która generuje wspaniałe obrazy i zapewnia odwzorowanie w 103% palety barw DCI-P3, dzięki precyzyjnemu odtworzeniu cieni bieli i czerni. Z kolei umieszczony w przedniej części system nagłośnieniowy JBL 3-way zapewnia immersyjne doświadczenie wysokiej jakości dźwięku, a funkcja kontroli głosem to nowe i ekscytujące udogodnienie. Przy sterowaniu głosem X2 daje dostęp do pełnego spektrum treści znajdujących się na platformach działających w systemie Android TV 6.0 (niedługo 7.0). Wystarczy smartphone, by korzystać z oferty Netflixa lub YouTube w jakości obrazu 4K HDR.

TELEWIZORY XESS SERIES X2: INNOWACYJNA LINIA TCL Z TECHNOLOGIĄ QLED

W wyniku zastosowania technologii Quantum Dot telewizor X2 wyświetla obrazy o nasyconych kolorach i w wyjątkowo precyzyjnie oddanym detalu. System dźwiękowy został opracowany przez JBL – jednego z wiodących specjalistów w tej branży. Dzięki niemu, eleganckiemu designowi oraz pełnej różnorodności oferty Android TV, X2 tworzy prawdziwie immersyjne wizualne doświadczenie.

Kinowa jakość obrazu dzięki rewolucyjnej technologii ekranu Quantum Dot.

Quantum Dot (QD) to nanokryształy nieograniczne o unikalnych właściwościach optoelektronicznych. Z chwilą, gdy dociera do nich światło niebieskie zaczynają emitować stabilne, czyste i ostre kolory podstawowe: zielony lub czerwony (w zależności od wielkości kropki). Dzięki tym unikalnym cechom QD ekran telewizora może odtwarzać wszystkie kolory, jakie potrafi uchwycić kamera i odwzorować 103% palety barw DCI-P3. Takiego poziomu odwzorowania oraz szczegółowości i głębi nie może zagwarantować żaden telewizor LED lub OLED.

Ponadto, dzięki technologii HDR Pro, która gwarantuje maksymalną jasność rzędu 800 nit (HDR800), daje obraz o niespotykanym szczególe oraz dokładnie odwzorowuje odcienie bieli i szarości, widz może w pełni korzystać z jakości treści HDR.\

TCL 65X2

Studyjna jakość dźwięku dzięki systemowi JBL

Doświadczenia dźwiękowe, jakie daje system JBL sprawiają, że poczujemy się jak w kinie, a telewizor X2  sam w sobie stanie się zestawem kina domowego. Produkowany dźwięk jest nieskazitelny, a ścieżki dialogowe odtwarzane są bez jakichkolwiek zakłóceń, bez względu na źródło, z którego pobierana jest muzyka czy film. Głośniki w telewizorze X2 produkują dźwięk w jakości porównywalnej do systemu hi-fi. TCL korzysta także z zaawansowanej technologii końcowego przetwarzania dźwięku DTS Premium Sound.

Rozrywka i inteligentne doświadczenia dzięki nowej wersji Androida

Telewizor wyposażony jest w system Android M i w ten sposób, dzięki dostępowi do szeregu treści i funkcji, oferuje klientom inteligentne doświadczenie. Inteligentny system Android TV 6.0 obsługuje w pełni takie funkcjonalności jak Sklep Google Play, wyszukiwarka Chromecast czy wyszukiwanie głosowe, dając użytkownikom dostęp do pełnego bogactwa życia w sieci. Ponieważ w Sklepie Play Store można znaleźć treści, aplikacje i świetne gry, klienci mogą oglądać filmy, słuchać muzyki lub grać w gry Android na dużym ekranie. Dzięki przydatnym funkcjom Android TV, na przykład wyszukiwaniu głosowemu czy Chromechast, telewizor staje się inteligentniejszy i łatwiejszy w eksploatacji.

Już niedługo pojawi się kolejna wersja systemu Android TV 7.0. Telewizory TCL z systemem Android TV są z nim w pełni kompatybilne i przygotowane na taką zmianę. Wraz z tą aktualizacją pojawi się szereg nowych udogodnień w zarządzaniu zadaniami, a także konta z obsługą wielu użytkowników oraz udoskonalenia interfejsu użytkownika.

Inteligencja i elegancja oraz design bez ramy

Ponieważ ekran X2 nie posiada ramy naturalnie wtopi się w każde otoczenie a jego krawędzie na pewno nie zakłócą odbioru filmu. Design X2 oparto na filozofii zakładającej osiągnięcie równowagi pomiędzy skandynawską prostotą i orientalnym wyrafinowaniem, stąd też produkt łączy w sobie zaawansowane technologie i funkcjonalność z elegancją i szlachetnością wykorzystanych materiałów. Produkt wyróżnia się również rozmiarem (grubość 7,9 mm) oraz „ultracienkim”, bezkrawędziowym ekranem. Elegancki i smukły stojak oraz sprytna kostka to kolejne charakterystyczne elementy uzupełniające model, w którym klienci znajdą wiele praktycznych rozwiązań.

Dzięki swojemu „ultracienkiemu” designowi X2 stanowi przykład funkcjonalności i nowoczesności, a także znakomite uosobienie elegancji. To superprecyzyjne wykończenie, wysokiej jakości połysk, szlachetne materiały i design 360°, który pozwoli ukryć wszystkie kable.

TCL Multimedia

TCL Multimedia Technology Holdings Limited (symbol na Giełdzie w Hong Kongu: 01070), z siedzibą w Chinach, to jeden z największych graczy globalnej branży telewizyjnej. Firma jest aktywnie zaangażowana w działania badawczo-rozwojowe, a także w działalność wytwórczą i dystrybucyjną w segmencie elektroniki użytkowej. Działalność TCL zasadza się na strategii „double+”, obejmującej ofertę produktów nakierowanych na konsumenta i nakierowanej na połączenie „inteligentnych rozwiązań i Internetu” oraz „produktów i usług”. Stara się równocześnie przyspieszać rozwój technologii rozrywkowych, po to, by móc dostarczać swoim klientom produkty i usługi z najwyższej półki.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl