Home / informacje prasowe / Wybrane telewizory TCL z Calmanem

Wybrane telewizory TCL z Calmanem

Wbrew temu co głosi poniższy komunikat telewizory TCL nie są „wyposażone” w oprogramowanie kalibracyjne Calman, lecz jedynie z nim współpracują (w teorii, bowiem jak to wygląda w praktyce wiedzą na razie tylko nieliczni). Co nie zmienia faktu, że jest to dobry krok producenta i wyjście naprzeciw oczekiwaniom bardziej wymagających użytkowników.

Komunikat prasowy firmy TCL z 30 VIII 2021 r. [wybrane fragmenty].
Za prawdziwość, prawidłowość i rzetelność poniższych informacji redakcja TVTEST nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Publikacja niniejszego komunikatu prasowego przez TVTEST nie oznacza, że redakcja akceptuje wszystkie stwierdzenia w nim zawarte.
[…]

Telewizory QLED TV C72+ i Mini LED TV C82 firmy TCL Europe są od teraz wyposażone w oprogramowanie do kalibracji kolorów Calman

[Warszawa, 30 sierpnia 2021]

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, ogłasza partnerstwo z Portrait Displays®, dzięki któremu telewizory TCL QLED TV C72+ i Mini LED TV serii C82, wprowadzone na rynek polski w kwietniu 2021 roku, zostaną wyposażone w możliwość skorzystania z kalibracji Calman.

Portrait Displays cieszy się, że oprogramowanie Calman trafi do salonów i pokoi na całym świecie wraz z telewizorami TCL

– skomentował Eric Brumm, prezes i dyrektor generalny Portrait Displays.

Dzięki integracji Calman Ready z nową serią telewizorów TCL QLED TV C72+ i Mini LED TV z serii C82 kalibracja stanie się łatwa, spójna i zautomatyzowana. Dzięki wiodącemu na świecie oprogramowaniu do automatycznej kalibracji firmy Portrait Displays oraz technologii 3D LUT 17x17x17 nasze telewizory LCD klasy premium w 2021 roku mogą w pełni wykorzystać możliwości kalibracji formatów Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG, SDR. Oznacza to, że kalibratory [chyba raczej: kalibratorzy – TCh] mogą teraz wykorzystać 4934 punkty w pełni automatycznej i szybkiej kalibracji, aby konsumenci cieszyli się ekstremalnie niskim poziomem błędów kolorystycznych.

– powiedział Marek Maciejewski, dyrektor ds. rozwoju produktów TCL na Europę.

Co to jest „Calman Ready”?

Opracowany przez Portrait Displays, Calman jest najczęściej używanym oprogramowaniem wykorzystywanym do kalibracji kolorów w studiach Hollywoodi nie tylko. Spełnia rygorystyczne wymagania w środowiskach, gdzie kolor ma największe znaczenie.

Oprogramowanie Calman jest synonimem jakości odwzorowania kolorów, dające gwarancję, że konsumenci zawsze otrzymają najwyższej jakości doznania podczas oglądania filmów, programów telewizyjnych i mediów strumieniowych.

Oznaczenie „Calman Ready” jest stosowane do wyświetlaczy i urządzeń, które bezproblemowo komunikują się z oprogramowaniem Calman. Kompatybilne wyświetlacze i urządzenia mogą zostać skalibrowane za pomocą oprogramowania Calman i poprawić jakość i dokładność wyświetlania kolorów.

W telewizorach Calman Ready TCL C72+ Series TV i C82 Series TV, konsumenci dzięki oprogramowaniu kalibracyjnemu Calman mogą w pełni wykorzystać możliwości silnika Aurora Color Engine, który został zbudowany od podstaw poprzez wdrożenie najnowszych badań w dziedzinie nauki o kolorze. Silnik Aurora Color Engine wykorzystuje technologię nowej generacji Unity Grayscale podczas kalibracji 1D i 3D LUT.

O TCL Electronics

TCL Electronics to szybko rozwijająca się firma, zajmująca się elektroniką użytkową i wiodący gracz w globalnej branży TV. Utworzona w 1981 r. firma TCL działa obecnie w ponad 160 krajach. Według danych OMDIA, firma w 2 kwartale 2020 r. zajęła 2 miejsce pod względem wielkości sprzedaży na światowym rynku TV. TCL specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, od odbiorników telewizyjnych po produkty audio i inteligentne rozwiązania dla domu.

O Portrait Displays

Portrait Displays dostarcza rozwiązania z dziedziny wyświetlania kolorów, które łączą najnowsze osiągnięcia nauki o kolorze z zaawansowaną kontrolą wyświetlania. Portrait Displays daje gwarancje producentom urządzeń, twórcom i dystrybutorów treści, że kolor jest wiernie prezentowany na ekranach wszystkich rozmiarów. Tylko Portrait Displays utrzymuje na każdym kroku najwyższą jakość koloru, od zarejstrowania pierwszej klatki do jej pojawienia się na ekranie dowolnego urządzenia.

Oprogramowanie do kalibracji kolorów Calman firmy Portrait Displays jest najbardziej popularnym rozwiązaniem kalibracyjnym stosowanym przez najbardziej szanowanych specjalistów w Hollywood. Rozwiązania kalibracji kolorów Calman spełniają wyśrubowane wymagania, aby podczas oglądania zapewnić doskonałe wrażenia.

Portrait Displays ma siedzibę główną w Pleasanton (Kalifornia) z biurem w Edmonds, (Waszyngton) i jest obecny w Europie, na Tajwanie, w Chinach, Japonii i Korei.Dzięki zdobywanemu przez dekady doświadczeniu w nauce o kolorze i technologii wyświetlania, Portrait Displays przejmuje inicjatywę w kreowaniu jeszcze bardziej kolorowej cyfrowej przyszłości.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl