Home / info / Telewizor na haku

Telewizor na haku

Montaż telewizorów za pomocą uchwytów ściennych ma wiele zalet. Po pierwsze usytuowanie ekranu nie jest uzależnione od mebla stojącego pod nim, po drugie – jeśli właśnie pod telewizorem jest szafka, łatwiej utrzymać na niej czystość, nie trzeba także odkurzać stojaka, no i mamy więcej miejsca do wykorzystania, a po trzecie uchwyty takie dają na ogół możliwość regulacji. Ważną kwestią jest jednak właściwy dobór uchwytu do wielkości i masy telewizora. Zobaczmy, co oferuje w tej kwestii firma Hama.


INFORMACJA PRASOWA


Uchwyty TV od Hamy – stabilność i niezawodność
Walory uchwytów ściennych do telewizorów szybko zostały docenione przez użytkowników. To obecnie jeden z najbardziej popularnych sposobów montażu odbiorników LED, LCD oraz plazm. Telewizory, pomimo zmieniających się mód i trendów, od lat dzierżą eksponowane miejsce w domowym salonie. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie cokolwiek się w tym zakresie zmieni. Nowoczesne odbiorniki zazwyczaj stoją w specjalne szafce RTV lub wiszą na ścianie. W tym drugim przypadku trzeba zastosować specjalne uchwyty. Jak na razie producenci telewizorów nie dołączają w komplecie komponentów do mocowania telewizora na ścianie, więc świeżo upieczeni nabywcy szukają ich na własną rękę. W tym przypadku nie warto oszczędzać, tym bardziej, że zakup uchwytu wiąże się z niższym wydatkiem aniżeli inwestycja w gustowną szafkę. Co więcej, telewizor wiszący na ścianie, zwłaszcza w połączeniu z ciekawym oświetleniem, może prezentować się na wyraz efektownie. Ponadto ceny telewizorów w ostatnim czasie pikują w dół, co sprawia, że ich sprzedaż rośnie w jeszcze szybszym tempie. Zastosowanie nieodpowiedniego uchwytu może uszczuplić domowy budżet o kilkaset złotych, a w niektórych przypadkach nawet o kilka tysięcy.

Vesa L 1
Vesa L 1

Najnowsza oferta Hama Polska zawiera sześć rodzajów solidnych, metalowych uchwytów  przeznaczonych dla różnych modeli płaskich telewizorów. Akcesoria są zgodne z VESA, ogólnoświatowym standardem typu mocowania telewizora oraz plazmy. Firma oferuje dwa rodzaje uchwytów: z dwoma ramionami oraz pojedynczym ramieniem. Wszystkie stelaże posiadają system Easy Fix zapewniający łatwe i bezstopniowe ustawienie odbiornika. Ich konstrukcja pozwala na regulację kąta pochyłu + 10/-15 oraz obrót do 180 stopni. Uchwyty posiadają specjalne otwory pozwalające zabezpieczyć i uporządkować ułożenie przewodów.

Vesa XL 2
Vesa XL 2

W grupie uchwytów dwuramiennych dostępne są modele służące do zamocowania następujących odbiorników 10”-26”, 10”-47” oraz 23”-56”. Maksymalne obciążenie najmniejszego uchwytu wynosi 25 kg, zaś pozostałych dwóch 35 kg. W identycznych konfiguracjach występują stelaże z jednym ramieniem. Należy podkreślić, że uchwyty dwuramienne umożliwiają obrót na trzech przegubach (jednoramienne na dwóch) oraz posiadają większą głębokość zewnętrzną. Dla przykładu w dwuramiennych uchwytach przeznaczonych dla największych telewizorów wynosi ona 52,1 cm, zaś w jednoramiennych 30,9 cm.

Ofertę uzupełnia uchwyt do monitora LCD, zgodny ze standardem VESA. Jest on przeznaczony dla ekranów o maksymalnej przekątnej 26”. Uchwyt umożliwia płynną regulację wysokości do 42 cm.  Długie ramię nośne oraz trzy zawiasy pozwalają na obrót o 360° oraz  nachylenie o 20°. Warto zaznaczyć, że uchwyt pozwala na zamontowanie monitora nie tylko na ścianie, ale również na szczycie stołu za pomocą śruby mocującej.

Uchwyt do monitora
Uchwyt do monitora

Ceny uchwytów w zależności od rodzaju mieszczą sie w przedziale od około 120 do 300 zł. 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl