Home / info / TELEWIZORY OLED W POLSKICH SKLEPACH !!!

TELEWIZORY OLED W POLSKICH SKLEPACH !!!

W dniu wczorajszym, kilkanaście minut po godzinie szesnastej, miała miejsce polska premiera telewizora OLED firmy LG. 55-calowy model 55EA980 jest już dostępny w naszym kraju, na początku w takich sklepach jak Media Markt czy Saturn. Sugerowana cena detaliczna to ok. 40000 zł.

LG OLED TV 55EA98 (10)

Obecni na konferencji przedstawiciele LG nie kryli zadowolenia a nawet dumy z debiutującego na naszym rynku sztandardowego telewizora.

premiera OLED (36) premiera OLED (25) premiera OLED (26)

Nie dziwi nas taka postawa, bowiem po pierwsze w wyścigu na nasz rynek udało im się wyprzedzić największego konkurenta, a po drugie telewizor OLED rzeczywiście stanowi dla konsumentów nową jakość. Oczywiście z ostateczną oceną wstrzymamy się do chwili zakończenia testu, ale już dziś możemy powiedzieć, że LG 55EA980 robi duże i to pozytywne wrażenie. Mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko materiały demonstracyjne producenta, ale też długie fragmenty filmu Star Trek: W Ciemność. Była także możliwość podstawowej regulacji telewizora, z której skwapliwie skorzystaliśmy, przełączając go z nieco wyostrzonego i zbyt upłynnionego trybu Eco (w jakim domyślnie był ustawiony) w dużo lepszy tryb THX Cinema oraz Ekspert, w których to telewizor pokazał się ze swojej  najlepszej strony.

premiera OLED (24) premiera OLED (17) premiera OLED (18) premiera OLED (19) premiera OLED (20) premiera OLED (21) premiera OLED (22)

Nie ulega wątpliwości, że OLED LG łączy w sobie takie cechy telewizorów LCD jak ostrość obrazu i jego stabilność (tj. brak migotania) z takimi cechami plazm jak głęboka czerń i wysoki kontrast. Jeżeli chodzi o jakość obrazu pod kątem to była ona zaiste fenomenalna zarówno w pionie, jak i poziomie, i w tym drugim aspekcie OLED bił plazmy na głowę, których obraz pod kątem w pionie traci swą jasność.

Wyrazy pochwały należą się LG za decyzję o tym, aby nowe OLED-y zaprezentować w półmroku, dzięki czemu warunki były zbliżone do domowych. Oczywiście z ostateczną, całościową oceną nowego telewizora, a zwłaszcza takich kluczowych aspektów jakości obrazu jak odwzorowanie ruchu (rozdzielczość dynamiczna), charakterystyka jasności, skuteczność usuwania przeplotu (deinterlacing), retencja obrazów szczątkowych czy jakość efektów 3D wstrzymamy się do czasu zakończenia testów, ale już dziś możemy powiedzieć, że wejście telewizora OLED na nasz rynek to historyczna chwila.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z konferencji oraz zapoznania się z oficjalnym komunikatem prasowym.

Za zaproszenie na tą wyjątkową premierę serdecznie dziękujemy firmie LG.

premiera OLED (41) premiera OLED (27) premiera OLED (28) premiera OLED (29) premiera OLED (30) premiera OLED (31) premiera OLED (32) premiera OLED (33) premiera OLED (34) premiera OLED (35) premiera OLED (37) premiera OLED (38) premiera OLED (39) premiera OLED (40)

 

KOMUNIKAT PRASOWY

10 grudnia 2013

REWOLUCYJNY TELEWIZOR LG OLED TV Z ZAKRZYWIONYM EKRANEM DEBIUTUJE DZIŚ NA POLSKIM RYNKU

LG OLED TV 55EA98 (5)

55-calowy telewizor LG OLED TV z zakrzywionym ekranem, jedno z najbardziej wyczekiwanych urządzeń tego roku w elektronice konsumenckiej, jest już dostępny na polskim rynku. To najnowsze dzieło sztuki w dziedzinie elektroniki użytkowej rewolucjonizuje odbiór domowej rozrywki i wyznacza dalsze kierunki rozwoju w trzech płaszczyznach: technologii, wzornictwie i jakości rozrywki.

W momencie oficjalnej premiery – w połowie grudnia 2013, telewizory LG OLED dostępne są już w sieciach sklepów Saturn i Media Markt w wybranych miejscach w Polsce.

LG OLED TV 55EA98 (1)

Przez wiele lat na rynku telewizyjnym doszło do wielu rewolucji, takich jak przejście
z czerni i bieli na kolor, czy ulepszenie jakości materiałów wideo najpierw z SD do HD, a następnie do Full HD. Kolejny krok milowy LG, jakim jest wprowadzenie technologii OLED na rynki globalne, w tym na rynek polski, otwiera nowy rozdział w historii technologii obrazu. Najnowsze osiągnięcie firmy jest dopiero wstępem do rewolucji, zapoczątkowanej na rynku telewizorów nowej generacji od LG.

LG OLED TV 55EA98 (3)

INNOWACYJNE WZORNICTWO I NIESPOTYKANA JAKOŚĆ OBRAZU

LG OLED TV otwiera nową erę w dziedzinie domowej rozrywki, dostarczając użytkownikom niespotykanych do tej pory wrażeń. To wszystko za sprawą innowacyjnego, ergonomicznie zakrzywionego ekranu najnowszego telewizora LG, nad którym inżynierowie koreańskiego koncernu pracowali przez ponad 5 lat. Został on dopasowany do naturalnego pola widzenia użytkownika tak, aby obraz niemalże otoczył widza i dostarczył efektów wizualnych niespotykanych przy żadnym telewizorze
o płaskim ekranie.

LG OLED TV 55EA98 (9)

Technologia OLED, zapoczątkowana przez LG, jest nieporównywalnie lepsza od standardowej już technologii LED. Jest także krokiem milowym w rozwoju innowacji obrazu. Nowoczesna matryca sama w sobie jest źródłem światła (nie musi być podświetlana, jak w zwykłych telewizorach LED). Dzięki temu, obraz wygląda naturalnie i wyraziście. Dodatkową zaletą zakrzywionego ekranu OLED jest głębia obrazu – widz ma wrażenie trójwymiarowości, nawet bez okularów 3D. Za jego wyjątkową jakość odpowiada opatentowana przez LG technologia WRGB OLED, która zapewnia niezwykle obszerną paletę wyświetlanych barw – w tym głęboką czerń, a także nieskończony współczynnik kontrastu.

LG OLED TV 55EA98 (8)

Dodatkowym atutem LG OLED TV jest szybkość reakcji matrycy – ponad 1000 razy wyższa, niż w przypadku standardowych telewizorów LED. Dzięki temu, obraz wyświetlany na ekranach OLED jest ostry i przejrzysty, nawet w przypadku bardzo dynamicznych ujęć. LG OLED TV jest pierwszym na świecie telewizorem, o jakości przekazu porównywalnej do projekcji kinowej typu IMAX.

LG OLED TV 55EA98 (13)

SMUKŁY NICZYM KARTKA PAPIERU

To wyjątkowe dzieło inżynierów LG zostało zamknięte w równie imponującej, cienkiej jak papier obudowie – o grubości zaledwie 4 mm. Aby nadać produktowi odpowiednią sprężystość i wytrzymałość, tylną obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, zbrojonego włóknem węglowym (używanym m.in. do produkcji samolotów i super-samochodów). Dzięki temu, zmniejszono wagę 55-calowego telewizora do zaledwie 17 kg.

LG OLED TV 55EA98 (12)

Innowacyjny design uzyskano dzięki jedynej na świecie przezroczystej podstawie Crystal Stand – stwarzającej wrażenie telewizora zawieszonego w powietrzu. Skierowane do przodu, całkowicie przeźroczyste głośniki (o mocy 40 W, z systemem Virtual Surround Plus), zapewniają nieporównywalnie lepsze brzmienie, niż w standardowych, płaskich telewizorach.

LG OLED TV 55EA98 (15)

Funkcjonalność LG Smart TV pozwala z kolei na swobodne korzystanie ze wszystkich internetowych aplikacji, zdalne sterowanie smartfonem, gestami oraz pilotem Magic Remote (jedyny na świecie pilot z certyfikatem „inteligentnego interfejsu”).

LG OLED TV 55EA98 (23)

LG OLED TV z zakrzywionym ekranem docenili już eksperci na całym świecie. Jego innowacyjny wygląd został nagrodzony prestiżowymi nagrodami m.in. EISA 2013 w kategorii „Design TV”, czy Red Dot: „Best of the Best”, natomiast jakość obrazu potwierdzono certyfikatami niezależnych międzynarodowych instytucji jak TÜV Rheinland, Intertek i VDE.

LG OLED TV 55EA98 (17)

Co więcej LG OLED TV, jako pierwszy OLED na świecie, uzyskał również certyfikat THX i wszedł do masowej produkcji na całym świecie.

LG OLED TV 55EA98 (19)

Referencyjna cena detaliczna brutto w momencie wprowadzania LG OLED TV na rynek polski wynosi 39 999 pln.

LG OLED TV 55EA98 (22)

LG OLED TV dostępny będzie od połowy grudnia 2013 w wybranych sieciach Media Markt i Saturn w całej Polsce, w tym w Warszawie w CH Galeria Mokotów i CH Arkadia.

LG OLED TV 55EA98 (20)

Specyfikacja produktu: 55 EA980V

 • 55” zakrzywiony  OLED  FULL HD TV
 • CINEMA 3D
 • Smart TV
 • Cinema Screen
 • system dźwiękowy 2.0 + subwoofer
 • kamera internetowa
 • pilot Magic Motion Premium
 • okulary 3D Premium
 • sterowanie gestami
 • wyszukiwanie głosowe
 • wbudowane WiFi
 • obsługa MHL
 • Miracast
 • WiFi Direct
 • zdalne sterowanie przy pomocy smartfona
 • USB 3.0
 • 4xHDMI 1.4
 • tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2
 • tuner telewizji kablowej DVB-C
 • tuner satelitarny DVB-S2

premiera OLED (43)

premiera OLED (44)

premiera OLED (42)

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl