Home / felietony / Nowe Panasoniki wytrzymają wiele. Także trzęsienie ziemi.

Nowe Panasoniki wytrzymają wiele. Także trzęsienie ziemi.

Zapatrzeni w ekran własnego telewizora często nie zdajemy sobie sprawy, że telewizory tego samego producenta, z tej samej półki cenowej różnią się funkcjami i wyposażeniem zależnie od kraju, w którym są sprzedawane. Czasem różnice są wyłącznie stylistyczne (podstawa innego kształtu, ramka w innym kolorze), a czasem dotyczą jakiejś funkcjonalności (inny pilot, tuner FreeView, aplikacja BBC Player w Wielkiej Brytanii itd.). Są jednakże kraje, w których telewizory mają unikalne i nietypowe funkcje, które pozwalają im wytrzymać znacznie, znacznie więcej.

Okazuje się, że na swoim macierzystym rynku w Japonii firma Panasonic oferuje telewizory, które są w stanie przetrwać nawet … trzęsienie ziemi. Dobrym tego przykładem jest najnowszy model FX750. Telewizory te poddawane są specjalnym testom, co widać w poniższym filmie.

Jak widać, Viera nie dała się „zwalić z nóg” i dzielnie przetrzymała trudną próbę. Okazuje się, że tajemnica sukcesu sprowadza się do specjalnej podstawy o właściwościach stabilizujących.

Co ciekawe, funkcję stabilizacji można wyłączyć za pomocą specjalnego przycisku, co widać na poniższym zdjęciu (stabilizacja „wyłączona” z lewej, „włączona” z prawej).

Zastanawia mnie tylko, czy telewizory pozostałych japońskich marek też mają takie rozwiązanie? Jeżeli będziecie przypadkiem z wizytą w Japonii, koniecznie o to zapytajcie.

Tomasz Chmielewski

zdjęcie główne: Designed by katemangostar / Freepik
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl