Home / info / Bravie nareszcie z Dolby Vision

Bravie nareszcie z Dolby Vision

Wczoraj, tj. od 28 marca 2018 r., pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla telewizorów Sony. Najważniejsze zmiany to:

  • wprowadzenie obsługi formatu Dolby Vision (aktualizację zapowiedziano jeszcze w styczniu 2017 roku),
  • usunięcie kilku błędów w oprogramowaniu systemowym.
Aktualizacja dotyczy tylko i wyłącznie najbardziej zaawansowanych serii telewizorów Bravia, a mianowicie:

  • ZD9 (2016),
  • XE94 (2017),
  • XE93 (2017),
  • A1 (OLED 2017).
W odpowiedzi na liczne pytania Czytelników przypominam, że aktualizacji do Dolby Vision nie otrzyma seria XE90 i serie niższe. Szczegóły poniżej.

Informacja prasowa firmy Sony

Miło nam poinformować, że 28 marca 2018 r. zostanie udostępniona kolejna aktualizacja wewnętrznego oprogramowania (6.285). Będzie ona stopniowo wprowadzana w kwietniu i pobierana bezpośrednio z sieci do telewizora.

To wydanie oprogramowania wewnętrznego wprowadza nowe możliwości poprawiające działanie telewizora i jego następujących funkcji:

  • Zainstalowane w telewizorze aplikacje/serwisy do strumieniowej transmisji filmów, takie jak Amazon Prime Video czy Netflix, obsługują materiały Dolby Vision. (tylko ZD9, XE94, XE93 iA1)*
  • Rozwiązano problem pojawiania się następującego komunikatu: „Menedżer usług Samba przestał działać”.
  • Rozwiązano problem z odtwarzaniem materiałów z serwisu Amazon Prime Video objawiający się zatrzymywaniem obrazu i brakiem synchronizacji obrazu z dźwiękiem.
  • Rozwiązano problem, w wyniku którego mimo włączonej funkcji „BRAVIA Sync Control” wzmacniacz nie przełączał automatycznie wejścia na telewizor.

W celu zapoznania się z pełną listą cech i zalet oraz pobrania tego oprogramowania wewnętrznego prosimy o odwiedzenie strony internetowej z opisem posiadanego telewizora.

Zalecanym sposobem uzyskania tej aktualizacji jest ustawienie w telewizorze opcji „Automatyczne pobieranie oprogramowania” na „Wł.”. W takim przypadku aktualizacja powinna zostać automatycznie pobrana przez telewizor w najbliższych tygodniach.

Wewnętrzne oprogramowanie można też pobrać z europejskiej witryny pomocy technicznej, a następnie zainstalować w telewizorze z pamięci USB.

* Wybrane telewizory Sony (serie ZD9, XE94, XE93 i A1) będą obsługiwać materiały Dolby Vision po aktualizacji oprogramowania, której wprowadzenie w Europie przewidziano na kwiecień 2018 r. Aby można było oglądać materiały Dolby Vision, aplikacja/serwis do strumieniowej transmisji filmów musi obsługiwać system Dolby Vision. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się zdostawcą aplikacji / operatorem serwisu. Dodatkowo, po zaktualizowaniu oprogramowania telewizora Sony wymagana będzie także aktualizacja oprogramowania urządzeń umożliwiających odtwarzanie materiałów Dolby Vision (takich jak strumieniowe odtwarzacze multimediów, czy odtwarzacze Blu-ray UHD), które są podłączone do telewizora Sony przez łącze HDMI. Umożliwi to odtwarzanie materiałów Dolby Vision z takich urządzeń. Aby uzyskać więcej informacji o terminie aktualizacji posiadanego odtwarzacza, należy skontaktować się zproducentem.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl