Home / info / The special one

The special one

Nie sposób poinformować o tym zwyczajnie, więc zróbmy to elegancko. Szanowni Państwo, Tv Test ma zaszczyt przedstawić projektor VPL-FHZ55 firmy Sony, który wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA. Jest to pierwszy na świecie projektor 3LCD z laserowym źródłem światła. Więcej o tym cudzie techniki przeczytacie w poniższej informacji prasowej.

 

 

 

informacja prasowa

 

 

Projektor VPL-FHZ55 wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA i natężeniu światła barwnego 4000 lumenów. Nie wymaga konserwacji przed upływem nawet 20 000 godzin pracy.

Sony wprowadziło na rynek przełomowy projektor z laserowym źródłem światła. Model ten wyróżnia się imponującymi parametrami i uwalnia użytkowników od wielu uciążliwości typowych dla konwencjonalnych projektorów wyposażonych w lampę. VPL-FHZ55 to pierwszy bezlampowy projektor Sony z technologią przetwarzania obrazu 3LCD, który osiąga jasność światła barwnego 4000 lm przy rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200). Parametry te gwarantują widzom jasny obraz i żywe kolory.

„Sony od zawsze dąży do innowacyjności, a niezwykła technologia projekcji laserowej doskonale wpisuje się w tę tradycję” — powiedział Robert Meakin, Business and Education Product Manager w firmie Sony Europe. „Możemy się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie projekcji, które wykorzystujemy do opracowywania rozwiązań przyszłości”.

Źródłem światła nowego projektora jest niebieski laser wzbudzający materiał fosforowy, który z kolei wytwarza światło białe. Światło białe jest kierowane do układu optycznego 3LCD, który generuje w trybie ciągłym żywe kolory RGB metodą rozszczepiania barw. Wyjściowe natężenie światła barwnego 4000 lm zapewnia wystarczającą jasność do różnych zastosowań komercyjnych — w przeciwieństwie do modeli opartych na pojedynczym układzie przetwarzania obrazu oraz hybrydowych technologiach źródła światła.

VPL-FHZ55

Projektor VPL-FHZ55 nie wymaga praktycznie żadnych czynności konserwacyjnych związanych ze źródłem światła, mechanizmem projekcyjnym i filtrem przez nawet 20 000* godzin pracy. Niezawierający rtęci (Hg) produkt oferuje funkcje oszczędzania energii, takie jak automatyczne przyciemnianie światła do poziomu 5% podczas bezczynności oraz automatyczna regulacja jasności, która eliminuje zbędne oświetlenie podczas projekcji ciemnego obrazu. Z kolei tryb stałej jasności umożliwia zachowanie poziomu światła w całym zakładanym okresie eksploatacji jego źródła, czyli 20 000 godzin, dzięki redukcji natężenia światła.

Laserowe źródło światła umożliwia także natychmiastowe włączanie i wyłączanie projektora oraz jego swobodną instalację w niemal dowolnym miejscu i pozycji. Projektor oferuje funkcje przesunięcia obiektywu w pionie i poziomie, łączenia krawędzi oraz korekcji geometrycznej, które ułatwiają jego integrację w środowisku komercyjnym.

Robert Meakin dodał: „Prowadzimy intensywną współpracę z uczelniami i firmami, chcąc poznać ich problemy związane z projekcją obrazu. Do najbardziej niewygodnych należą przestoje spowodowane konserwacją. Mogą one powodować odwołanie zajęć lub spotkań i są niezwykle frustrujące dla wszystkich zainteresowanych osób. Korzystając ze sprawdzonej technologii 3LCD firmy Sony, skonstruowaliśmy bezlampowy model VPL-FHZ55, który nie wymaga konserwacji i eliminuje ryzyko przestojów. Pewności użytkownikom modelu VPL-FHZ55 dodaje ponadto 5-letnia gwarancja Prime Support”.

VPL-FHZ55

Dostępność nowego modelu jest planowana na sierpień 2013 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pro.sony.eu/projectors.

* Z włączonym trybem stałej jasności i funkcją automatycznego przyciemniania światła. Rzeczywista liczba godzin zależy od warunków eksploatacji.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl