Tidal w LG TV
Home / info / Tidal znika z Samsungów, trafia do LG

Tidal znika z Samsungów, trafia do LG

Chciałoby się rzec: „ale heca”. 6 maja 2021 r. skończyłem test Samsunga 55Q67A (skądinąd całkiem udany model), w trakcie którego z przykrością stwierdziłem, że w systemie Tizen brakuje paru istotnych aplikacji, które w nim wcześniej były, tj.:

  • cda
  • Filmbox
  • ipla
  • Tidal

Zaskoczył mnie szczególnie brak tej ostatniej, bowiem korzystam z niej niemal codziennie.

Aż tu następnego dnia (tj. 7 maja 2021 r.) LG podaje do wiadomości, że Tidal pojawia się w ich telewizorach i to nie tylko w tych najnowszych z roku 2021 wyposażonych w webOS-a 6.x, lecz także w tych starszych, tj. nawet tych z webOS-em 4.x. Dziwny zbieg okoliczności, nieprawdaż?

Szczegóły poniżej.

Informacja prasowa firmy LG z 7 V 2021 [wybrane fragmenty]

Użytkownicy telewizorów LG mają dostęp do doskonałych wrażeń muzycznych dzięki serwisowi TIDAL

2021-05-07

Nowość w sklepie LG Content Store – aplikacja TIDAL obsługuje technologię Dolby Atmos oraz oferuje duży wybór utworów muzycznych w bezstratnej jakości dźwięku Hi-Fi, szeroką gamę filmów i wiele innych atrakcji.

LG Electronics (LG) ogłasza, że w telewizorach Smart TV można korzystać z globalnej muzyczno-rozrywkowej platformy streamingowej TIDAL. Aplikacja jest dostępna w sklepie LG Content Store w ponad 50 krajach i terytoriach na całym świecie. Aplikacja TIDAL jest kompatybilna z modelami z 2018–2021 r. wyposażonymi w webOS w wersjach 4.0–6.0. TIDAL to całkiem nowy sposób na słuchanie muzyki, który zapewnia użytkownikom wysoką, bezstratną jakość dźwięku i technologię Dolby Atmos® w wersji Hi-Fi platformy, a także teledyski o wysokiej rozdzielczości, filmy, programy dokumentalne i nie tylko.

TIDAL dostarcza treści, których jakość dźwięku zadowoli najbardziej wymagających muzycznych purystów i audiofilów. Dźwięk w standardzie Master Quality Authenticated (MQA) oddaje wszystkie niuanse i dynamikę oryginalnych nagrań. Dzięki temu użytkownicy platformy mogą poczuć się bliżej ulubionych artystów, słuchając ich utworów w dokładnie takim brzmieniu, jaki chcieli osiągnąć.

Tidal LG TV

Zasoby platformy obejmują ponad 70 milionów utworów muzycznych z różnych gatunków oraz 250 tysięcy wysokiej jakości filmów – całkowicie bez reklam. Przewidziano także wygodne funkcje takie jak nieograniczone pomijanie, tryb offline, stacje radiowe z wykonawcami i utworami oraz intuicyjne odkrywanie. Użytkownicy mają dostęp do tysięcy playlist opracowywanych przez doświadczony zespół redakcyjny platformy, ekspertów z branży muzycznej i dziennikarzy, a także przez samych wykonawców.

Platforma TIDAL w wersji Hi-Fi obsługuje technologię Dolby Atmos, co dodatkowo podnosi poziom muzycznych doznań. Bez względu na to, czy słuchasz muzyki na jednym z najnowszych telewizorów marki LG z obsługą Dolby Atmos, czy też w połączeniu z obsługującym technologię Dolby Atmos urządzeniem audio, np. jednym z najnowszych soundbarów LG – Dolby Atmos wykracza poza zwykłe wrażenia, przenosząc słuchaczy w świat ich ulubionej muzyki i sprzyjając tworzeniu głębszych więzi między artystami i ich fanami.

Począwszy od premiery klienci LG będą mieć dostęp do stale rozszerzanej biblioteki utworów i albumów w standardzie Dolby Atmos.

[…]

Informacje o platformie TIDAL

TIDAL to globalna platforma muzyczno-rozrywkowa założona przez artystów. Łączy artystów i fanów dzięki wyjątkowym, oryginalnym treściom i ekskluzywnym wydarzeniom. Platforma streamingowa jest aktualnie dostępna w 57 krajach. Katalog obejmuje ponad 70 milionów piosenek i 250 tysięcy wysokiej jakości filmów, a także oryginalne serie wideo, podcasty, tysiące starannie wyselekcjonowanych playlist oraz możliwość odkrywania nowych wykonawców poprzez TIDAL Rising. Celem twórców platformy było stworzenie bardziej zrównoważonego modelu streamingowego dla branży muzycznej. TIDAL jest dostępny w wersjach premium oraz Hi-Fi i zawiera nagrania w standardzie Master Quality Authenticated (MQA), a także bibliotekę nagrań w formacie 360 Reality Audio wprowadzonym przez Sony.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl